Her kesime görev düşüyor

Ülkeleri saran salgın hastalıklarla top yekün mücadele başlatmazsak asla başarılı olamayız.

Ülkeleri saran salgın hastalıklarla top yekün mücadele başlatmazsak asla başarılı olamayız.
Köşebaşlarını tutmuşlar, ellerini avuçlayıp bu yıl ne kadar çocuğu uyuşturucu tuzağına düşürüp zehirleyecekler, onun hesabını yapıyor daha şimdiden aşağılık uyuşturucu baronları.
Yapılan araştırmalar, istatistikler o aşağılık uyuşturucu baronlarının bizden bir adım önde olduğunu gösteriyor malesef. Ve her yıl o adım biraz daha açılıyor, bizden yana ne yazık ki.
İşte hiç de hoş olmayan istatistiki sonuçlar;
İlkokul son sınıflarda uyuşturucu kullanımı son 4 yılda 2 kattan fazla artış gösterdi.
Yine yapılan araştırmalarda ilkokullarda Surlariçi-Maraş bölgelerinde uyuşturucu kullanımı 2015-2019barasında genel ortalamanın 3 kat üzerine çıktı.
Ortaokullarda yasadışı madde kullanımı yaklaşık 2 kat arttı.
KKTC Liselerinde, yasadışı madde kullanımı 20 yılda 2 kat arttı.
Ülke geneline bakarsak 18-65 yaş grubunda Surlariçi-Maraş bölgelerinde uyuşturucu kullanımı 2015-2019 arasında genel ortalamanın 3 kat üzerine çıktığını görüyoruz.
Evet elimize geçen bilimsel veriler ışığında yapılan araştırma sonuçları bunlar. Oldukça ürkütücü değil mi!
Hep bir adım önde bu aşağılık uyuşturucu tüccarları bizden. Okullar açıldı, köşebaşlarını yine tuttular, okullara yakın mahallelerde. Onlar hep sorunlu, aileleri ile sıkıntı yaşayan, derslerinde başarısız, arkadaşları ile uyum sorunu yaşayan, öğrencilerin peşine düşerler ki, onları kandırıp bu uyuşturucu tuzağına, bataklığına çekebilsinler.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu kardeşimiz yıllardır bu mücadeleyi sürdürüyor.
İşte yine bir eğitim-öğretim sezonu başında uyarılarını sadece ailelere, öğretmenlere, polise değil, sokaklarda temizlik görevi yapan belediye çalışanlarına kadar yöneltiyor. Uyanık olun, gözünüzü dört açın, çocuklarımızı uyuşturucu batağına düşürmek için fırsat kollayan o uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayın diyerek, her kesime sesleniyor Hasan Karaokçu.
Artık “yüzleşme” zamanı geldi geçiyor diyen Hasan Karaokçu’nun şu sözleri çok önemli; “Okul ve toplum dışına itilen her çocuğun aslında uyuşturucu tacirlerinin kucağına itildiği ve başka çocuklara da risk olarak dönebileceği gerçeği ile artık yüzleşilmelidir”. Evet bu yüzleşmeyi mutlaka yapmalıyız, yapmalıyız ki, o uyuşturucu tacirlerinin bir adım gerisinde değil, önünde olmalıyız.
İşte bu sebepten her kesime büyük görev düşüyor ve bizlerde bu görevi paylaşmalıyız, ülkenin geleceği, çocuklarımızın geleceği açısından.

Bu haber 7771 defa okunmuştur

:

:

:

: