Bu yol bitecek gibi değil

Her sabah erken saatte işkenceye dönüşen Alsancak-Girne yolu, bitecek gibi değil. Çünkü bu konuda irade yok.

Her sabah erken saatte işkenceye dönüşen Alsancak-Girne yolu, bitecek gibi değil. Çünkü bu konuda irade yok.
Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser’in dediği gibi, hükümet, bakanlar bizi “zefliyor”. Hem de ne zefleme, yıllardır yol yapılacak diye söylüyorlar ama bir metre bile ilerleme yok. Garibim Belediye Başkanı Fırat Ataser, meramını nasıl anlatacak halka çok merak ediyorum.
Daha 8-10 ay evvel yolu keserek, vatandaşlarla birlikte bir eylem gerçekleştirmişti başkan. Yol bir süre trafiğe kapalı kaldı. Polis geldi yol açıldı, açıldı da değişen ne oldu!
Koskoca bir hiç.
Sabah erken saatte, tam saat 07.00’de Lapta bölgesinden başlıyor araç kuyruğu, 07.30 sıralarında adeta da duruyor trafik, ilerle ilerleyebilirsen!
Çok mu zor 5 kilometrelik bir yolu genişletmek? Zaten büyük bir bölümü açılmış. Elektrik ve su ötelemeleri yapılacakmış da mış. Daha hala yapacaklar, diyorum ya niyet yok, niyet!
2011-2012 yıllarında bu yol müteahhide verilmiş. Hem de ihale Türkiye’de açılmış, Türkiyeli firma kazanmış ve işe başlayacakmış ama ne olmuş biliyor musunuz? İflas etmiş geçen yıl, dükkanı kapatmış ve bizim yol da başka bahara kalmış.
Telefonda canlı yayında böyle söylüyor bakan, müteahhit iflas etti, bu yolun projesi Türkiye’de hazırlandı, dolayısıyla bizim müdahale etme hakkımız yok. Ben de şöyle söylemiştim Sayın Bakana; “bizi “Ankara’mı yönetiyor” diye.
Bakın 2011-2012 yılları nerede, 2019 nerede, hatta neredeyse 2020’ye geldik, bir kaç ay sonra.
Anlaşılan o ki, biz daha bir kaç yıl bu yol çilesini çekeceğiz. 10 dakikalık Lapta-Girne yolunu 40 dakikada alarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na gireceğiz inşallah. E bu da bir şey tabi.
Bu yol bitecek gibi değil. Aktarılan mali kaynakta buna göre bir kalem yok, koymamışlar nasıl olsun ki. Gözardı edilmiş Lapta-Alsancak ve batıdaki bölge halkının çektiği işkence.
Başkan Fırat Ataser, Lapta belediye başkanı ile görüşüp, bir yol haritası çıkaracağız diye konuştu. En azından yol yapılmıyorsa buna tepki olarak bir “yol haritasının” çıkması doğal değil mi ama!
Ama bu yol bitecek gibi değil...
Bu haber 9331 defa okunmuştur

:

:

:

: