Hadi BEYLER artık işbaşına

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu 9. Dönem 3. Yasama Yılına başladı. Parti liderleri birer konuşma gerçekleştirdi, temenniler, eleştiriler ve hükümetin vaatleri sonrasında yine bir hafta tatil verilerek oturum 7 Ekim’e ertelendi.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu 9. Dönem 3. Yasama Yılına başladı. Parti liderleri birer konuşma gerçekleştirdi, temenniler, eleştiriler ve hükümetin vaatleri sonrasında yine bir hafta tatil verilerek oturum 7 Ekim’e ertelendi.
Bu nasıl bir devlet, hükümet, meclis, siyasiler!
Böylesine bir lüks hangi ülkede veya devlette var!
Yaklaşık 3 aylık bir tatilin ardından açılış ve bir hafta tatil daha. Yok beyler, yok sizin çalışmaya, bu ülkenin sorunlarını halletmeye, vatandaşın derdine çare olmaya niyetiniz yok.
Koskoca 3 aylık bir tatilin ardından ne gerek var bir haftalık bir tatil daha, bu neyin kafası, siz ne içtiniz Allahaşkına, bende isterim.
Sorun sizde değil, sorun yine sizleri seçen halkta.
Ey halk artık açın gözünüzü, görün gerçekleri, siz seçiyorsunuz onlar rahat ediyor. Siz sıkıntı çekiyorsunuz, onlar aldıkları binlerce lira ile sefahat sürüyor.
Sorunlar dağ gibi birikmiş, çare için yasaları, tüzükleri bekler, beyefendiler de meclisi açar ve kapatır. Bir hafta tatil.
Daha hala ayılamadılar anlaşılan, 3 aylık tatilin rehavetinden kurtulamadılar ki, bir haftacık daha istirahat.
Vallahi pes doğrusu, hem de ne pes.
Daha önceki gün Star Kıbrıs’ta itiraf ve manşetini verdik Sağlık Bakanı Pilli’nin. KKTC Sağlığı S.O.S veriyor dedik. Hastaneler perişan, koridorlar da dolaşacak yer yok.
Trafik, sil baştan bir ehliyet verme sistemi hayata geçirilmeli, sınavından, ehliyet uzatmalara kadar reform gerekli. Neredeyse her iki haftada bir ölümlü trafik kazsı ve giden genç canlar.
Kamu reformu, daha neyi bekliyoruz, kamu da işler arap saçına döndü. Bir yerde nefes alamadan çalışan memurlar, diğer yanda bilgisayarda iş azlığından fal bakan memurcuklar.
Hal Yasası, Vergi Reformu Yasası, Nereden Buldun Yasası, İcra İflas Yasası, Bilişim Yasası, polisin elini güçlendirecek, takip, izleme ve muhbir yasaları, Belediyeler Değişiklik Yasası, yasalarda yer alan cezaların (trafikte en fazla 6 yıl) yeniden düzenlenerek artırılması ile ilgili çalışmalar.
Bunlar hep vatandaşın daha iyi bir hayat sürebilmesi için gerekli olan düzenlemeler, var mı bir değişiklik?
Yok, yok ve yok.
Hadi BEYLER artık işbaşına.
Bu halk sizi oturasınız diye seçmedi, kımıldayın biraz.

Bu haber 8452 defa okunmuştur

:

:

:

: