İsteyince oluyormuş!

Bu sözler, Alsancak belediye başkanı Fırat Ataser ile yaptığım Star Kıbrıs’a özel olarak verdiği söyleşide yer aldı.

Bu sözler, Alsancak belediye başkanı Fırat Ataser ile yaptığım Star Kıbrıs’a özel olarak verdiği söyleşide yer aldı.
Yıllardır Girne batı bölgesinin çile çektiği, sabah ayrı, akşam iş dönüşü ayrı dakikalarca kuyrukta bekleyerek isyan eden vatandaşların ne zaman yapılacak diye sorduğu Alsancak-Girne yeni yolu nihayet start alıyor.
Bakanlar Kurulu’nun Salı günü aldığı kararlar içerisinde yer alan, Alsancak-Girne Yolu’nun birinci etap projesinin başlamasına olanak sağlayacak yaklaşık 8 milyon liranın ayrıldığı haberi bölgede sevinç yarattı.
Alsancak Belediyesi’nin genç ve dinamik Belediye Başkanı Fırat Ataser’in yıllardır süren inatçı çabaları, ısrarlı tutumu, bu yolun başlamasına olanak sağladı.
En son Ada Tv’de konuk olarak aldığımız Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser’in, canlı yayındaki kararlı tutumu etkili oldu. Canlı yayına telefonla bağlanan Maliye Bakanı olgun Amcaoğlu’nun bu konuda çare üretmeye çalışacağız sözü ve yine aynı programda Amcaoğlu’nun arkasından canlı yayına telefonla bağlanan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın, “yollar için ayrılan 20 milyon liradan Alsancak-Girne yolu için bir miktar ödenek ayırmayı hedefliyoruz” sözleri sonrasında ilk Bakanlar Kurulu’nda bu yönde bir karar üretilmesi sevindirdi.
Demek ki, isteyince oluyormu.
Her şeye rağmen gecikmiş de olsa, “zararın neresinden dönülürse kardır” derler.
En kısa sürede ihaleye çıkılarak, ayrılan bu 8 milyon liranın yolun birinci etap çalışmalarının başlayacak olması başta Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser’i sevindirdi, tabi bölge halkını da.
O yol adeta yıllardır çile yolu oldu. 10 dakikalık yol çoğu zaman 40 dakikada alınabiliyor, sürücüler sinir küpü halinde işlerine gidebiliyor veya akşam iş dönüşü evlerine ulaşabiliyor. Tabi bu arada kural ihlali yapıp sözde uyanık davranan sürücüler, trafiği tehlikeli yönde kullanabiliyor.
Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, bu karearın ardından ilk açıklamasını bize yaptı, yani Star Kıbrıs’a. Hasan uzun petrolden başlayacak çift yolun, ayrılan bu parayla Yeşiltepe kavşağına kadar gelebileceğini vurgulayan Ataser, “buna da şükür” dedi. En azından sıkışıklığa neden olan bir bölgeden daha kolay geçilebilecek artık.
Halkının gücünü arkasına alan bir belediye başkanının neler yapabileceğini görmüş olduk böylece Alsancak’ta. Haklı bir güç bu arada, başkan seçildiğinden bu yana hiç ara vermeden ve rehavete düşmeden çalışan bir başkan var Alsancak’ta. Bu da onun bölgede sevilen bir başkan, desteklenen bir başkan olmasına neden oluyor.
Başkan Fırat Ataser ile Star Kıbrıs’a özel yaptığımız bu söyleşiye damgasını vuran cümle de bu oldu zaten,
“İsteyince oluyormuş” dedi Başkan Fırat Ataser.

Bu haber 8343 defa okunmuştur

:

:

:

: