Kırılma noktası

Türkiye tarihinde 15 Temmuz’un bir dönüm noktası olduğunu sizlere daha önce aktarmıştım . 15 Temmuz’dan sonra Türkiye kendi güvenlik konseptini geliştirdi .

Türkiye tarihinde 15 Temmuz’un bir dönüm noktası olduğunu sizlere daha önce aktarmıştım . 15 Temmuz’dan sonra Türkiye kendi güvenlik konseptini geliştirdi . Özellikle Çin , Rusya , İran bağlamında ilişkilerini derinleştirdi. Katar ablukasının kurulması , Astana süreci , Suriye nin geleceği hakkında Soçi mutabakatı, Doğu Akdeniz konusunda aldığı pozisyonlar hepsi bu tarihten sonra daha da belirginleşti .

İşte bu tarihten itibaren coğrafyamızda Türkiye ABD , suudi Arabistan , bae , İsrail , Yunanistan gibi ülkelerin bloğunda çatlaklar sağladı .

İlk defa ABD nin olmadığı bir masa toplandı ve bu kurulan masada belirli kararlar alındı . Bu bile Suriye nin geleceğinde rol almamızı sağlayacaktır. Katar ablukasının kurulması bile ABD nin müttefikleri olan bae ve Suudi lere soğuk duş aldırdı .

Cemal kaşıkçı olayında Türkiye ye karşı kurgulan oyun bile boşa çıkarıldı . Emniyet ve istihbarat güçlerimiz tüm delilleri uluslararası alanda ki aktörlerle paylaştı . ABD nin bu konuda tavrı ise silah satarak kendini ortaya koymuştur .

Türkiye , Rusya , İran ve Çin bağlamında ki ittifak son olarak aramco saldırısıyla bozulmak istendi . İran a karşı savaş girişimi olarak adlandırabileceğimiz bu plan da boşa çıktı .

Doğu Akdeniz de Türkiye ve KKTC nin haklarını çiğneyen Avrupa’nın şımarık çocukları Rum ve Yunan hükümetlerine derslerini iyi verdik . Vermeye de devam edeceğiz . Türkiye atılacak adımları 2017 de sezinleyip kendine bugün araştırma yapan 4 gemiyi alması bile bizlere Türkiye nin devlet aklıyla hareket ettiğini gösteriyor . Türkiye geçmişi 1 asır olan bir devlet değil , Selçuklulardan , Osmanlılar’dan bugüne kadar tarihi olan bir devlet geleneğine sahiptir . Bu bakımdan bizlerle ufak oyunlar oynayanlara sözümüz ,kendi çaplarında devletlerle oynasınlar . Dosta dostluğumuz , düşmana da düşmanlığımız büyüktür . O bakımdan ne Doğu Akdeniz de ufak oyunlara geliriz geliriz , ne de uluslararası hukuktan doğan meşru haklarımızı gasp ettiririz!

ABD bölge için kurduğu centrom bugüne kadar onlarca savaş istilayı planladı . Bugün de İsrail güvenliği ve bekası için Doğu Akdeniz oldu bittilerle haklarımızı ne kadar gasp etmek isteselerde, ne eski Türkiye , Türkiye’dir ! Ne de buna müsade edecek bir akıl vardır ...
aramco saldırısı ve Hürmüz boğazında gerçekleşen kriz sonrası ABD istediğini elde edememiştir. Rusya başkanı v putin in dediği gibi batının hegemonyası sona eriyor .

Bu yüzden diyoruz ki 15 Temmuz aslında bizim için bir dönüm noktası olmuştur .
İşte Fırat’ın Doğusuna yapılacak bir operasyon aslında hem Türkiye nin güvenliği içindir hem de ABD nin politikalarına vurulacak bir pençe dir. Nihai olarak Türkiye bölgede ki önemi hiç olmadığı kadar artmıştır . Doğu Akdeniz havzasında ki gelişmeleri iyi takip edin derim ... kime hizmet ediliyor göreceksiniz .

Bu haber 1404 defa okunmuştur

:

:

:

: