OTOMASYON SİSTEMİ HAYATA GEÇECEK

Sağlık Bakanı Ali Pilli, sağlık alanında “reform niteliğindeki otomasyon sisteminin hayata geçeceğini” söyledi.
Sağlık Bakanı Ali Pilli, sağlık alanında “reform niteliğindeki otomasyon sisteminin hayata geçeceğini” söyledi.

UBP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, bir televizyon programına katılan Pilli, depoda biriken ilaçlarla ilgili açıklama yaparak, şu anda depolarda hangi ilaçların olduğunun bilinmediğini kaydetti.

Pilli, “reform” niteliğindeki otomasyon sisteminin hayata geçeceğini dile getirerek, biriken ilaçlar ve çıkılan ihaleyle ilgili tartışmalara değindi; İlaç Eczacılık Dairesi deposunda karşılaştığı manzara ve uygulayacağı sistem hakkında bilgi verdi.

“HAYRETE DÜŞTÜM”

Göreve geldiğinde ilaç ecza deposuna gittiğini dile getiren Pilli, buradaki sıkıntıların aktarıldığını, gelen ilaçları koyacak yer olmadığın bilgisi verildiğini ve bunun üzerine yerinde inceleme yaptığını kaydetti.

Pilli, tarihi geçmiş ilaçların olduğunu ve bunu gördüğünü belirterek, gördüğü manzara karşısında hayrete düştüğünü söyledi.

Çok fazla miktarda ilaç taşındığını ifade eden Pilli, yıllarca birikmiş ilaçların olduğunu dile getirdi ve “Bu kadar ilaç birikmesine rağmen önlem alınmamasına inanamadım” ifadelerine yer verdi.

“REFORM YAPACAĞIZ”

Sağlıkta otomasyon sisteminin oturtulması gerektiğine vurgu yapan Pilli, sadece ilaçta değil, sağlık sisteminde de bu sistemi oturtacaklarını kaydetti.

“Tüm hastane, sağlık merkezlerinin birbirini göreceği sistem oluşturacağız” diyen Pilli, bunun bir reform olduğunu, çalışma arkadaşlarının konuyla ilgili Ankara’ya gittiğini ve Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle görüştüğünü, her türlü yardımı alacaklarını sözünü de aldıklarını kaydederek, niyetinin reform yapmak olduğunu sözlerine ekledi.
Bu haber 168 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER