“İkinci tura kalacağımızdan eminiz”

Erhan Arıklı, ADA TV’de Erkan Eğmez’in konuğu olarak dokunulmazlık ve cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. YDP GB Erhan Arıklı;

Erhan Arıklı, ADA TV’de Erkan Eğmez’in konuğu olarak dokunulmazlık ve cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
YDP GB Erhan Arıklı;

“KKTC meclisin de tartışılan UBP eski başkanı ve başbakan Hüseyin Özgürgün’ün dokunulmazlığının kaldırılması konusunda YDP öneri yapmıştır. Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda önerimiz 2020 CB seçimlerinde anayasa değişikliği ile birlikte referandum yapılsın ve tüm milletvekillerinin kürsü dokunulmazlığı dışında tüm dokunulmazlıkların kaldırılmasını önerdik. Yalınızca Özgügün’ün dokunulmazlığının kaldırılması olayı kişisel hesaplara çekmiştir.

Aytaç Çaluda’nın dokunulmazlığı kaldırıldı ancak hakkında daha bir dava getirilmiş değildir. Bizler ısrarla poliste ve savcılıkta bekleyen yolsuzluk dosyalarının araştırılması gerektiğini söyledik ancak her ne hal ise ileri bir adım atılmıyor. Sayıştay dan gelen 20 yıllık dosyalar var, rahmetli Nail Atalay döneminden gelen dosyaları meclise göndermemelerini söyledik artık onların bir anlamı kalmamıştır.
YDP 2020 CB lığı seçimlerine kendi adayı ile gidecektir. Biz ikinci tura kalacağımızdan eminiz ancak kalmazsak kalan adaylar konusunda parti tabanının sesine kulak vererek karar üreteceğiz. Eğer CTP GB Tufan Erhürman ikinci tura kalırsa parti tabanının o karşı bir sempatisi vardır.

Elli yıldır görüşülen federal çözümün olamayacağını tecrübeler ile görüyoruz, iki devletli çözüm de bir seçenektir. KKTC nin tanınmasını bizim talep etmemiz gerekir, bizim böyle bir isteğimiz olmadı. Eğer biz tanınma talep edersek Türkiye bizi destekleyecektir. Türkiye ucu açık federal çözümü artık görüşmeyecektir, bunu da açıkladılar artık kaybedecek zamanımız yoktur. Bu elli yıllık süreçte kaybeden KKTC halkı olmuştur, Rum tarafı zamana oynayarak AB tam üyeliğini de elde etmiştir.
YDP halkın tabanın da büyüyen tek partidir, bunu düzenlediğimiz bölge toplantılarında görüyorum bize teveccühü ile güvenen halkımız günden güne çoğalıyor. Biz önümüzde ki seçimlerde hükümeti kuran parti olacağız, ya birinci parti oluruz ya da güçlü hükümet ortağı. Yıllarca ötelenen yasaları bir takvim doğrultusun da hayata geçireceğiz, toplum sözleşmesi ile de halkımıza sözümüzü noter huzurunda vereceğiz. Hal yasası, hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruyacaktır derhal geçmelidir. Bunun gibi daha çok örneklemeler vardır.”

Bu haber 1323 defa okunmuştur

:

:

:

: