KKTC CB Mustafa Akıncı, bu olmadı

Barış Pınarı harekatı hakkında sosyal medya face book hesabından Akıncı’nın yayımladığı görüşleri ortalığı gerdi ve tepki oluşturdu. Paylaşımın en kötü yönü ise Türk silahlı güçlerinin terör belasına karşı verdiği mücadeleyi, savaştır deyip 1974 Kıbrıs barış harekatına benzetmiş olmasıdır.

Barış Pınarı harekatı hakkında sosyal medya face book hesabından Akıncı’nın yayımladığı görüşleri ortalığı gerdi ve tepki oluşturdu. Paylaşımın en kötü yönü ise Türk silahlı güçlerinin terör belasına karşı verdiği mücadeleyi, savaştır deyip 1974 Kıbrıs barış harekatına benzetmiş olmasıdır.
Başta Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akıncı’ya “haddini bil, Türk askerinin sayesinde o makam da oturuyorsun” diye sert bir tepki gösterdi. KKTC içinden ve dışından ciddi şekilde eleştiriler aldı. Akıncı Pazar günü Akıncılar da köyümde ( Luricina) festivaline katıldı. Ben yakından göremedim ancak görenler moralinin çok bozuk olduğunu, yüzünün gülmediğini söylediler.
Akıncı 2020 KKTC CB’LIĞI seçimlerini de hesaba katarak bu açıklamayı yaptığını düşünüyorum, bir taşta iki kuş vurmaya çalışırken, hiç aklına gelmeyen başına geldi ve kendisi av olarak avlandı.
1.amacı savaş karşıtı görüşü olarak solun en güçlü siyasi lideri konumunu sağlamlaştırmak.
2.Türkiye’ye ve Türk siyasetçisine kafa tutan sözünü esirgemeyen bir lider profili.
3.rum tarafına mesaj verip, onlardan da destek alarak Kıbrıs sorunun da sonuca gitmek.
Bu açıklamaya göre siyasi sonuçları bu olur, ancak bir ata sözü vardır ki “Midyat pirincine giderken evdeki bulgurdan da olmak”
Akıncı terör belasını yaşayan Türkiye’nin bu onlarca yıldır devam eden ve kara emperyalist güçlerin desteklediği teröre 40 bine yakın can verdiğini nasıl olurda bilmez. Binlerce şehit güvenlik güçleri asker ve polis, binlerce suçsuz günahsız sivil insanlar, üzerinden siyaset mi yapacağını umuyorsun, hadi canım sende bu aymazlıktır. Her kimse akıl hocaları, baltalarını taşa vurdular.
Hatırlamıyorsa Akıncı hatırlatalım, Atatürk barajı yapım aşamasında iken devrik lider Saddam Hüseyin füze ile vururum tehdidi yapıyordu yani terör. Yıl 1980’li yıllar, bu gün 2019 ve Türkiye muhteşem bir askeri güce ulaştı savunma ve saldırı. Saddam’ı da ABD darbe ile başa getirdi, Mısırda Sisiyi gibi. Libya devrik lideri Kattafiyi yok ettiği gibi.
Akıncı, akıl veriyor Suriye lideri katil Esad ile diplomatik temas kurulmalıdır. Esad devletinin askeri gücü ve savaş uçakları ile sözde baş kaldıran halkını bombalayıp on binlerce insanın ölümüne neden oldu, ülkelerine terk etmek zorunda kalan milyonlarca insanın 3.6 milyonu Türkiye de yaşıyor.
Mustafa bey AYLAN bebeği ne de kolay unuttunuz. Denizlerde boğulan binlerce insan, kimlerin yüzünden işte sizin güvendiğiniz o batılı dostlarınızın, kan bürümüş gözleri yüzünden. Normal koşullarda ki emperyal güçlerden bahsetmiyoruz, ülkelere darbeler düzenleyen çıkarları için istikrarı bozup terör güçlerini besleyen günahsız insanları öldüren, kan emicilerden bahsediyoruz.
Türkiye kuzey Suriye de güvenli tampon bir bölge oluşturup, Suriyeli göçmenleri oraya taşımayı hedefliyor, önümüz kış o insanlar perişan olmasın.
Akıncı sırf siyasi emellerin için çok yanlış bir açıklama yaptınız, özür dilemeniz gerekiyor.
Bu haber 3410 defa okunmuştur

:

:

:

: