Emre amade yasalar!

İçişleri Bakanlığı, İsrailli firmaya, çıkardığı emirname ve hazırladığı İskele-Yeniboğaziçi-Mağusa İmar Planı ile adeta “Emre amade yasalarla” domino ederek bölgede “tek-el” firma olmasını sağladı.

İçişleri Bakanlığı, İsrailli firmaya, çıkardığı emirname ve hazırladığı İskele-Yeniboğaziçi-Mağusa İmar Planı ile adeta “Emre amade yasalarla” domino ederek bölgede “tek-el” firma olmasını sağladı.
Diyoruz ya “Emre amade yasa”
Çok açık ve net değil mi?
Yanyana iki arazi.
Bitişik konumda komşu arazi diyelim belki daha net anlatırız.
Var mı böyle bir ayrımcılık?
Birden bire bir emirname yayınlanıyor, İskele-Yeniboğaziçi-Mağusa bölgesinde, inşaatlar ikinci bir emre kadar yasak.
Diyoruz ya ikinci bir emre!
Bu hangi emre, hitap edecek!
Yani bölgeye sonradan gelip arazi satın alan İsrailli firma İçişleri Bakanlığı’nın emirname yayınlayacağını bilecek, satın aldığı arazileri alelacele plan-projelerle vizeleyecek ve ardından emirname çıkacak ve diğer tüm arazi sahiplerinin yatırımlarını durduracak arazilerini sıfırla çarpacak.
Bence bu İsrailli firmanın “Emre amade ” avukatı çok becerikli ve iş bitirici anlaşılan.
Bana göre şirket avukatı gibi değil de, sanki şirketin CEO’su gibi çalışır. Herşeyi bilir, öngörür, mühürlenen inşaatları açar, İçişleri Bakanlığı ve Şehir Planlama Dairesi ile olan sorunları çözer.
Allah herkese böyle “Emre amade” avukatlar nasip etsin. Ne kadar başarılı, öngörülü ve becerikli bir avukat tutmuş İsrailli firma, vallahi ”gözü olanın gözü çıksın” diyeceğim geliyor.
Yoksa kolay değil, bölgede tek başına 15 kata kadar inşaatlar yapabilecek izni alıp diğer yatırımcıların arazilerini sıfırla çarpacak yasaların çıkacağını bilecek kadar.
E ne demişler “iş bilenin, kılç kuşananın” gerçekten her babayiğidin işi değil bu işler, bu kadar cesur ve korkusuz olmak.
Hani biz devlette bir iş yapalım desek aman laf olmasın, yok akrabasını kayırıyor, devleti kendi özel işleri için suistimal ediyor derler diye, kılı kırk yarar, çekiniriz. Ama şimdiki devir öyle değil işte, dedim ya, “saman altından su yürüteceksin” niyetini belli etmeyeceksin veya “devletin malı deniz yemeyen kereviz” deyip “ya Allah ya bismillah” yaşasın temiz toplum diyerek toparlanıp malı götüreceksin.
Bu fırsat her zaman herkesin ayağına böyle gelmez!
E geldi mi, yararlanacaksın bu işten, yok akrabam devletteymiş, söz ederler aman yanlış yapmayayım yok, toparlan malı götür, nasıl olsa bu ülkede kimse hesap vermiyor.
Zaten “nereden buldun yasası” da yok, kim hesap soracak?
Ülkenin çivisi çıkmış, vatandaş geçim derdinde, kim kime dumduma,
“Emre amade” yasalar!
“Emre amade” avukatlar, kimin umurunda?
Biz Star Kıbrıs olarak “Güçlünün değil, haklının yanında” sloganıyla hiç bir işin peşini bırakmadık Allahın izniyle, hiç bir haklılığı da kaybetmedik,
Şimdiye kadar önümüze ne “Emre amade” avukatlar çıktı, hepsini de yasalar tahtında bertaraf ettik, edeceğiz de.
Ha bir de uğraşacağımız “Emre amade” yasalar olacak, bunun da peşini bırakmaya hiç niyetimiz yok.
Biline...

Bu haber 3420 defa okunmuştur

:

:

:

: