İsrailli firmanın ne ayrıcalığı var ?

KKTC’de işler yolunda gitmiyor . Bir yandan Cumhurbaşkanı Akıncı’nın sözleri diğer taraftan hükümetin Bakanı İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ve Şehir Planlamacısı Türkmen Yiğitcan’ın imar planları gündemden düşmüyor .

KKTC’de işler yolunda gitmiyor . Bir yandan Cumhurbaşkanı Akıncı’nın sözleri diğer taraftan hükümetin Bakanı İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ve Şehir Planlamacısı Türkmen Yiğitcan’ın imar planları gündemden düşmüyor .

Buradan içişleri bakanı bayana ve şehir planlamacısı beyfendiye sormak istiyorum ; neden basında yer alan bilgileri cevaplandırmak istemiyorsunuz ?
Kamuoyunu aydınlatma adına neden açıklama yapmıyorsunuz ?
Bu planlar yapılmadan önce ve emirnameler yayımlanmadan önce İsrailli firmaya kim ya da kimler haber uçurdu ? (Da) önlemlerini alıp alel acele bölgeyi inşaat şantiyesine çevirdiler ?

Eğer haberi uçuranlar varsa bu suç değil mi ? Ya da neden böyle bir emirname çıkacağını bizim KKTC li yerli yatırımcılara duyurulmadı . Amacınız ülkemizin bekasını düşünmek değil mi ? Neden yerli yatırımcı yerine yabancı özellikle İsrailli firma kollandı ? Şehir planlama müdürlüğünde bu firma ile alakalı ya da ilişkili çalışanlar mı var ? Bunların acilen kamuoyu ile paylaşılması ve açıklanması gerekmektedir . Bizlerin amacı üzüm mü yemek yoksa bağcıyı mı dövmek ? Bunu anlamadık.

İsrailli firmanın emirnameden önce elini çabuk tutması yönünde danışmanlık yapanlar kimdir ? Bu sorular kafamızda oldukça bizler durmadan yazmaya ve sormaya devam edeceğiz. Çünkü ortada adaletsiz bir seçim ve yönlendirme var . Aynı bölgede aynı ada da ve aynı alanda bulunan iki arazi arasında ne fark vardı da birine yağ verilirken diğerine zehirli şerbeti içirdiler ? Üstelik birisi yerli ve milli diğeri İsrailli firma ... bunların açıklaması acilen gerekli .

Ayrıca bakanlığa sunulan bilgi edinme dosyası hakkında halen neden cevap verilmedi ? Acaba birileri bakan Baybars ın haberi olmadan dosyaları sümen altı mı ediyor ? Ya da bileğilerin akışını mı engellemek istiyor ? Eğer bakanımız sn Baybars ın haberi varsa yasal mevzuat gereği neden cevap verilmedi .. işte tüm bunlar sorulması gerek sorularımız dı. Biz sormaya onlar okumaya devam edecek okurlarsa bize cevap vermeyeceklerse biz sormaya devam edeceğiz ta ki adalet yerini bulana kadar . ADALET MÜLKÜN TEMELİ ise bizde bu yoldan gitmeye sormaya cevapları bulmaya devam edeceğiz .

Ayrıca iskele kalecil bölgesinde uygunsuz inşaat yapan firmanın neden halen inşaatı yıkılmadı ? Kimler bu firmayı görmemezlikten geliyor ! Dereleri yol yapan , kendilerine ait olmayan güzergahları kullanan , yol yapan firmayı neden belediye, müdürlük , bakanlık devreye girip durdurmuyor !

Biz bunun arkasını bırakmayacağız .

Bu haber 1650 defa okunmuştur

:

:

:

: