“STAR KIBRIS SORDU, HERKES SUSTU”

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Sayın Erhan Arıklı ADA TV’de yayınlanan “Gündeme Bakış” Programı’na katılarak Erçin Şahmaran’ın sorularını yanıtladı.
Gizem İŞERİ


Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Sayın Erhan Arıklı ADA TV’de yayınlanan
“Gündeme Bakış” Programı’na katılarak Erçin Şahmaran’ın sorularını yanıtladı.

İMAR PLANI KONUSUNDA BAZI İŞ ADAMLARI MAĞDURİYET YAŞIYOR. BU KONUYU NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Burada Ayşegül hanımın sözü var ben mecliste bu imar planı konusunda emirnameler konusunda en çok konuşan milletvekillerinden birisi soru önergemde var hala cevap vermediler. Pazartesi günü hatırlatacağım soru önergem gayet basitti İskele Bölgesi Emirnamesinde bu emirname yayınlanmadan önce hangi firmalar ne kadar arazi kapattılar. Ve ne kadar konut için ruhsat aldılar bunu istiyorum dedim Ayşegül Hanım ben vereceğim dedi ben bekliyorum aradan neredeyse 7-8 ay geçti. Bir milletvekilinin soru önergesi en fazla 2-3 ay içerisinde cevaplandırmak zorundadır. Aradan aylar geçti hala Aradan aylar geçti hala bekliyor. Benim iddiam şu o emir nağmeler de birçok firma mağdur edilirken yerli firmalar sayıları beşi geçmeyen ve bir tanesi Yahudi firması bu firmalar kayrıldı. O firmaların önü açılması için bu emir nağmeler hayata geçirildi yerli firmaların önü kapatıldı ellerindeki arazilerin değeri düşürüldü bu taraftaki adamların zaten çok daha önceden konutları vardı en az 10.000 civarında konut vardı ellerinde patlamıştı. Emirnameden önce 40.000 sterline konut satarlarken Emirdağ beden sonra bir anda 80.000 TL’ye satmaya başladılar. Bazı firmalar yani üç-beş tane firmaya milyonlarca sterlin rant sağlandı.

Bu kadar rantın döndüğü bir yerde herhalde kirli birtakım ilişkilerinde olması söz konusudur bunun da üzerine gitmemiz gerekiyor. Star Kıbrıs gazetesi günlerden biri Ayşegül hanıma sayın İçişleri Bakanı’na ve Şehircilik dairesinde sorular soruyor. Ya bi çık deki arkadaş yalan söylüyorsun ey Star Kıbrıs gazetesi, ey ADA TV yalan söylüyorsun. Öyle bir şey yok de. Susuyorsanız demek ki bir şeyler var kardeşim. Çık Star Kıbrıs gazetesini mahkemeye ver. De ki yalan söylüyorlar benim hakkımdaki birtakım şaibeler oluşmasına düşüncelerin oluşmasına neden oldu çık dava aç ya da cevap ver. Benim söylediğimi şimdi Star Kıbrıs gazetesi seslendiriyor bunu ben Meclis’te aylar önce söyledim. Soru önergesi verdim kimi kayırıyorsunuz kardeşim dedim bu emirname ile. Cevap yok. Yani bu memleket herkesin tuttuğu ve öptüğü bir yer mi olacak? Yani milyonlarca sterlin den bahsediyorum az bir para değil. Bir iddiaya göre bir firmanın 12.000 konut ruhsatı var elinde. Copy paste sistemi ile almış hemen geçirmiş şehircilik dairesinden belediyeden almış ruhsatı bekliyor bitti.
Ona dokunamıyor bu emirname. Ama Ali Safa’ya dokunuyor. Orada iki kattan fazla yapamazsın diyor. Yanındaki adam 30-40 kat yapacak bu arkadaş yapamayacak. Yani daha fazla bir şey söylemek istemiyorum.


Bu haber 495 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER