GELEN SESE KULAK VERMEK ZORUNDAYIM

Genel Başkanı Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı’na adaylığı konusunda UBP Genel Başkanı sıfatıyla tabandan gelen sese kulak vermek zorunda olduğunu açıkladı.
Genel Başkanı Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı’na adaylığı konusunda UBP Genel Başkanı sıfatıyla tabandan gelen sese kulak vermek zorunda olduğunu açıkladı.

UBP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, TV GÜNEŞ’te soruları yanıtlayan Tatar konuyla ilgili soruya şöyle yanıt verdi:

“UBP, ülkenin en köklü partisidir. Benim açıklamalarım var ancak parti tabanından gelen sese kulak vermek zorundayım. Benim şahsi düşüncem, tutumum budur deme lüksüm yoktur. Beni buralara bu taban, bu parti, bu halk getirdi. Ben başbakan olarak da sorumluklarımın bilincindeyim. Hükümetin halka hizmet etmesi için çalışmalarıma da var gücümle devam ediyorum. Ancak benim de önümde KKTC ilkelerine sahip çıkan bir parti var. Ben Genel Başkanım ama bu partinin tabanı ve yetkili organları vardır. Ve bir takım kararlar Parti Meclisi’de alınır”.

“HAMLE YAPTI, MEMLEKETE ZARAR VERDİ”

Ersin Tatar, “Ben inanıyorum ki Akıncı’nın etrafındaki kesim marjinal kesimdir” diyerek yapılan açıklamanın yanlış olduğunu yineledi.

Akıncı’nın açıklamasıyla CTP tabanından aykırı düşünceleri de yanına almayı hedeflediğini söyleyen ,Tatar Akıncı’nın açıklamasının memlekete zarar verdiğini ifade etti

“Ülkede son günlerde yaşanan gerilimden” Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı sorumlu tutan Başbakan Ersin Tatar, Meclis’te hazırlanan ortak deklarasyona TDP ve CTP’nin imza koymamasını eleştirdi.

“İMZADAN KAÇINDILAR”

Deklerasyonun imzalanmamasına UBP’nin Parti Meclisi’inde Cumhurbaşkanı Akıncı’nın kınanmasının gerekçe gösterildiğini ifade eden Tatar, “Parti Meclisi karar vermiş buna bir şey söyleme hakkın yok. Mecliste ortak deklarasyon hepimizin ortak düşüncesi. Sadece Barış Pınarı Harekatı’na destek olsun dedik ona bile imzadan kaçındılar” ifadesine yer verdi.
Bu haber 184 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER