Hem sahada hem masada kazandık

Barış Pınarı operasyonu büyük bir titizlikle Türk silahlı kuvvetlerinin operasyonları ile sürmektedir . Bugün operasyonun 9. Günü olmasınıa rağmen 700 civarı ypg den terörist öldürülmüş durumda .

Barış Pınarı operasyonu büyük bir titizlikle Türk silahlı kuvvetlerinin operasyonları ile sürmektedir . Bugün operasyonun 9. Günü olmasınıa rağmen 700 civarı ypg den terörist öldürülmüş durumda .

Harekat başladığı günden bu yana tel abyad, resulayn gibi stratejik yerlerde Türk ordusu kontrolü ele geçirmiş durumda .

Türkiye nin başarı ile yürüttüğü operasyon ABD ve ab nin Türkiye ye karşı yaptırım kararı almaları sonrasında operasyona gölge düşürülmek istenmektedir .

NATO Nun 70 yıllık ittifak ruhuna yakışmayan hareketleri bir terör örgütü uğruna Türkiye yapanlar elbette gün gelecek bu örgütler karşısında kendileri de mağdur olacaktır . Fransa ve ABD nin Türkiye karşısında seslerini çok çıkarmaları ittifak ruhuna yakışmamaktadır. Fransa da yapılan terör saldırısında dünya tek bir güç olmuş teröre karşı durmuştu lakin Türkiye ye karşı yapılan bu çifte standart hareketler ne devlet geleneğine ne de ittifak ruhuna sığmamaktadır .

Basın ve siyasi güçlerle Türkiye nin operasyonu lekelenmek istenmektedir . Bazı basın yayım kuruluşlarında Türkiye nin sivil katliam yaptığı yönünde haberler gezmektedir . Bu asılsız haberler her ne kadar bizim karşımızda söylemleri olan Trump ı bile çileden çıkarmıştır .

TRT world ün Twitter üzerinden paylaşımlarını sansürleyen firmaya söylenecek söz bulamamaktayız.

Özellikle ABD ve ab ülkelerin Türkiye nin bu operasyonunda müttefiklerinin yanında yer almaması asıl eleştirilecek konudur .


NATO sözleşmesinin 5 . Maddesine göre bir üye ülkeye yapılan saldırı bütün üye ülkelere yapılmış olarak adlandırılırken mevzu bahis biz olunca bu çifte standart hareketlerle bugün karşı karşıya kalmış durumdayız .

ABD den gelen heyet bugün (17 Ekim 2019) Cumhurbaşkanı Erdoğan , savunma bakanı Hulusi akar ve dış işleri bakanı Mevlüt çavuşoğlu ile görüştüler . Türkiye nin bu operasyonda teröristlerle pazarlığı söz konusu olmayacağı daha önceden de Trump a bildirilmişti . Türkiye nin bu operasyonları bırakmasını 1 tek durumda olacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ak parti Grup toplantısında söylendi . Mevzu olan durumda operasyon ancak ve ancak teröristlerin silahların bırakması , 32 km derinliğin ötesine çekilmesi şartıyla sona ereceğini sn Erdoğan açıklamıştı. Öyle de oldu akşam saatlerinde ABD Başkan Yardımcısı mike pence ve TC Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantılarını bitirdi . Bu Görüşmede ;
BARIŞ PINARI HAREKÂTINA 5 GÜN ARA VERİLDİ

YPG KUZEYDEN TAMAMEN ÇEKİLECEK

GÜVENLİ BÖLGE TÜRKİYE’NİN KONTROLÜNDE OLACAK

ABD EKONOMİK YAPTIRIM UYGULAMAYACAK

3,5 MİLYON SURİYELİ GÜVENLİ BÖLGEYE YERLEŞTİRİLECEK
16:00 da operasyonu başlatmıştır. Son grup toplantısında yaptığı konuşmalar da önemle dinlenmesi gerekmektedir . Erdoğan ın Trump a aynı Üslup la cevap vermemesi aslında devlet adamlığındandır !

Bu operasyon a bazı çevreler geç kaldığımız yönünde açıklamalar yapmıştı. Lakin Türkiye tam zamanında bu operasyonu yapmıştır . Zeytin dalı ve Fırat Kalkan’ı ile teröristlern Doğu Akdeniz e açılan kapıları kesilmişti. Bu operasyonla teröristlerin 32 km derinliğinin ötesine gitmesi için 3 yönden saldırı olmuştur . Nereden bakarsanız bakın operasyon başarılı gitmektedir . Bu işin sahada başarısından şok masa da başarılı olması ile Türkiye buradan kazançlı çıkacak ve terör belasından kurtulacaktır .

Türkiye karşısında yer alan şer ittifaklarına Türkiye nin reis i cumhur un sözleri ile bir hitapta bulunmak gerekirse , azdan az çoktan çok gider!

Biz bu hayati operasyonda yaptırımları ve kuru tehditleri göze zaten almıştık . Bu bakımdan değerlendirildiğinde Türkiye bu müdahalesine devam edeceğe benziyor .

Türkiye nin operasyonlarına destek vermeyen kınayan Arap ülkeleri ise burada iki yüzlülüğünü ortaya koymuştur . Arap siyasi liderleri daha önce Suriye yi Arap liginden çıkarmıştı . Sadece ABD yanlısı politikalarından dolayı bugün böyle bir davranış sergilemektedirler .

Türkiye bugün emperyal güçlerin oyunlarını bozmuştur . Bölgede kurulmak istenen İsrail devletinin önü kesilmiştir . Doğu Akdeniz de ki gelişmeler ile bağlantılı olan bu süreçte KKTC ve Türkiye nin koordineli bir şekilde hareket etmesi elzemdir .Sözlerimi Mehmet Akif’in şiiri ile bitirmek isterim .

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdadıma saldırdımı, hatta boğarım! ...
-Boğamazsın ki!
-Hiç olmazsa yanımdan kovarım.
Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;
Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
İrticanın şu sizin lehçede ma'nası bu mu?

Bu haber 1827 defa okunmuştur
  • Tebrik Ali damlar - 18.10.2019 Yazı çok güzel olmuş tebrik ederim okuyucuyu net bir şekilde bilgilendiren bir yazı

:

:

:

: