Ersin Tatar’ın müthiş kafa golü..

İlginç gelişmeler oluyor.
İlginç gelişmeler oluyor.
Ve yaşanan bu sürece baktığım zaman, öyle anlıyorum ki, UBP-HP koalisyon hükümeti kurulurken HP lideri Kudret Özersay’ın Cumhurbaşkanı adaylığında UBP’den destek istenmiş. Bu destekten ise UBP’nin dar bir kadrosu haberdardı.. Dolayısıyla Sayın Hasan Hastürer’in köşesine aldığı makaleden de anlaşılacağı gibi Kudret Özersay adına birileri UBP Genel Başkanı Sayın Ersin Tatar ile bu pazarlığa girişmiş..
Ha bu pazarlıktan Sayın Kudret Özersay’ın bilgisi var mıydı?
Muhakkak vardı.
Dolayısıyla 4’lü koalisyon hükümeti bozulurken, UBP destekli Kudret Özersay’ın Cumhurbaşkanı adaylığı hesapları yapıldığı anlaşılıyor.
Lakin bu hesap tutmadı.
Hani derler ya evdeki hesap çarşıya uymadı diye.
İşte durum tam da öyle oldu.
Neden mi?
UBP’nin etkili isimlerden Hasan Taçoy önceki gün bilinçli bir açıklama yaparak UBP’nin Cumhurbaşkanı adayının Genel Başkan Ersin Tatar olacağını duyurdu. Bunun akabinde
Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı’na adaylığı konusunda UBP Genel Başkanı sıfatıyla tabandan gelen sese kulak vermek zorunda olduğunu söyledi.
İşte bu açıklamalar evdeki hesabı çarşıya uydurmadı.. Kudret Bey ve çalışma arkadaşlarının bu yöndeki beklentisini yerle bir etti.
Bunun akabinde bir açıklama da UBP Onursal Başkanı Dr.Derviş Eroğlu’ndan geldi.
Ulusal Birlik Partisi Onursal Başkanı, 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi’nin belirleyeceği Cumhurbaşkanı adayının kazanması için elinden gelen çabayı göstereceğini, bunun dışındaki her türlü yorum ve iddianın yalan olduğunu söyledi..
İşte bu açıklama ile son nokta da konmuş oldu.
Bundan sonra konu net.
UBP’de Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar.
Peki bu ne demek?
Şu demek; Kudret Bey Cumhurbaşkanı adayı olsa dahi UBP tabanından beklediği veyahut umduğu oyu alamaz. Dolayısıyla bu koşullarda ilk turu atlaması mümkün görünmüyor. Zira Ersin Tatar’ın adaylığı UBP tabanında genel başkana firesiz destek anlamına gelir.
Bu durumda Kudret Özersay ve ekibinin umut bağladığı UBP desteği ortadan kalkmış oldu.
Haliyle bütün bu hesaplar yıkıldı, ezberler bozuldu, çomak umulmadık bir yerlere sokuldu. Ve UBP’den Genel Başkan Ersin Tatar’ın kafa gölü geldi. Bu müthiş gol HP’nin kalesini koruyan Başkan Kudret Özersay’ı aşarak doksandan ağlara takıldı..
Peki geriye ne kaldı?
Hırsın ve anlamsız bir egonun ortaya çıkardığı çarpık ilişkiler ve toplumun uğradığı hayal kırıklığı.
Peki bütün bunlara değdi mi?


Bu haber 803 defa okunmuştur

:

:

:

: