GÜRCAFER: HAKLARIN GASP EDİLDİĞİ BİR PLANA ONAY VERMEM

Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, taslağı üzerinde görüşülmekte olan İskele-Yeniboğaziçi-Mağusa İmar Planı ile ilgili olarak hiç kimsenin mağdur edilmemesi gerektiğini söyledi.
Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, taslağı üzerinde görüşülmekte olan İskele-Yeniboğaziçi-Mağusa İmar Planı ile ilgili olarak hiç kimsenin mağdur edilmemesi gerektiğini söyledi.

Cafer Gürcafer, emirname veya plandan haberi olmayan çok sayıda yatırımcının, müteahhidin, milyonlarca sterlin para vererek satın aldığı arazilerin üzerine yatırım amaçlı planlarının bir çırpıda heba edilmemesi gerektiğini ifade etti. Ve bu konuda ısrarcı olacaklarını belirtti.

Gürcafer bu bölgede, imar planı çalışmaları ile ilgili olarak yatırımcının önce rölovesinin çıkarılmasını istedi. İskele-Yeniboğaziçi ve Mağusa bölgesi planlamaları ile ilgili olarak 250-300 bin dönümün planlaması için çalışılırken, burada yatırımcının, sözü edilen veya mağdur edilen yatırımcının kapsadığı 3-5 bin dönüm alanı ya geçer ya da geçmez diyen Gürcafer, bizim bu planı riske atmamamız gerektiğini orta yol bir fomülün bulunması gerektiğine işaret etti.

Cafer Gürcafer, imar planını hazırlayan ekibin oldukça adaletli ve ince düşünerek çalışması gerektiğine işlaret ederek, kimsenin adaletsiz bir şekilde, imar hakkını elinden alıp mağdur etmeye hakkı olmadığını söyledi.

Yatırımcının üzerine konut veya herhangi bir turizm amaçlı yatırım yapmak için satın aldığı arazilerin, hatta devletin makamlarına sorarak, güvenerek inşaat izni verilebileceği güvencesiyle hazırladığı plan, projelerin bir anda bir çırpıda elinden alınarak, sıfırla çarpılmasının haksızlık olduğunu yineledi.

Gürcafer, bu durumda kimsenin mağdur edilmemesi için bir orta yol formülünün olduğundan bahsetti. Bunu da konuşularak, istişareler yapılarak sağlanması yönüne dikkat çekti.

Müteahhitler Birliği başkanı Cafer Gürcafer, adaletli bir imar planı çıkacağından ümitli olduğunu dile getirerek, bu konuda devam eden çalışmaların umut vaadettiğini savundu.

Mağduriyetlerin giderilmesi ve gerçek anlamda hak yenmenin önüne geçlmesine dikkat çeken Gürcafer, planın hazırlanmasında emeği geçen şehir plancıları ile bir araya geldiğini ve madde, madde ayrıntıların gözardı edilmediğini söyledi.

Ben insanların hakkının gasp edildiği bir plana onay vermem diyen Gürcafer, bu konuda tepkisini de koyacağını ifade etti. Hiç bir yatırımcı veya müteahhidin gözü kapalı mağdur edilmesine izin vermeyeceğini söyledi.Bu haber 134 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER