O masada oturanlar kimi temsil ediyordu?

Özer Kanlı konuştu bizler de perde gerisini öğrenmiş olduk. Ya da şöyle belirteyim geçmiş süreci daha iyi gözlemleme şansını yakaladık, UBP-HP koalisyonunun ortaya nasıl çuktığını ve hangi koşullarda oluştuğunu gördük.
Özer Kanlı konuştu bizler de perde gerisini öğrenmiş olduk. Ya da şöyle belirteyim geçmiş süreci daha iyi gözlemleme şansını yakaladık, UBP-HP koalisyonunun ortaya nasıl çuktığını ve hangi koşullarda oluştuğunu gördük.
Meğer HP adına gayrı resmi olsa da UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ile gerek koalisyon görüşmelerini, gerekse HP Başkanı Sayın Kudret Özersay’ın Cumhurbaşkanı adaylığının merkezinde Sabahattin İsmail ve Serden Hoca isimleri öne çıkıyor.
HP için ilginç ilişkiler değil mi?
Sabahattin İsmail ve Serden Hoca.
Serden Bey, Kudret Özersay’ın UBP tarafından Cumhurbaşkanı adaylığının desteklenebileceği fikri UBP Genel Başkanı Ersin Tatar telkini ile geldi, biz böyle bir talepte bulunmadık dedi.
Bunun doğru veyahut yanlış olmasını teyit edecek olan elbette Ersin Tatar’dır.
Ersin Bey bu konu hakkında konuştuğu zaman bunu daha rahat görebileceğiz.
Lakin benim burada merak ettiğim şu.
Sabahattin Bey ve Serden Bey Ersin Beyle bu konuları önceden tasarlanmış yemekli toplantıda HP adına mı arabuluculuğa soyundular? Yoksa Başkan Kudret Özersay ile özel ilişkiler içinde olduklarından mütevellit orada böyle bir misyon üstlendiler?
Bunun teyiti için de tabi ki HP Başkanı Kudret Özersay’ın konuşmasını bekleyeceğiz.
Lakin ben şahsen Sabahattin İsmail ve Serden Hoca’nın kendi akılları ile böyle bir arabuluculuğa soyunacaklarını düşünmüyorum.
Eğer öyleyse HP bunu yetkili bir ağızdan kamuoyuna izah etmek durumundadır.
Dolayısıyla sorum şu ki, UBP Genel Başkanı ile UBP-HP koalisyonu için zemin arayan ve görüşen iki isim Sabahattin İsmail ve Serden Hoca HP’nin bilgisi dahilinde mi yaptı bu arabuluculuğu..
Hoş yaklaşık 3 gündür bu konuyu çok ayrıntılı ve doyurucu bilgilerle konu içinde adı geçen kişilerle ile birebir görüşerek köşesine taşıyan Gazeteci Hasan Hastürer’in yazıları devam etmektedir.
Ve şu ana kadar ne UBP kanadından, ne de HP kanadından konuyla ilgili bir açıklama gelmemiştir. Buna müteakip aynı konu özelinde UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ve HP Başkanı Kudret Özersay’dan da herhangi bir açıklama gelmemiştir.
Kaldı ki her iki parti temsilcileri de muhtelif ortamlarda UBP ve HP koalisyonu oluşurken, bu ortaklığın oluşmasına karşın UBP’li seçmenin HP Başkanı Kudret Özersay’ın Cumhurbaşkanı adaylığına destek verebileceği söylentilerini yalanlamışlardı.
Oysa ki böyle bir konunun birileri tarafından resmi veyahut gayrı resmi koalisyon oluşurken görüşüldüğü anlaşılıyor.
Her ne kadar da şahsen böyle bir pazarlığın içine girmediğini belirten Sayın Kudret Özersay’ın bilgisi dışında bu konunun dillendirilmiş olması da sanırım düşünülemez.
O halde burada HP’nin kamuoyuna veyahut kendi seçmenine izah etmesi gereken şey şu ki; UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ile yemekli toplantıda görüşen adı geçen kişiler yani Sabahattin Ismail Bey ve Serden Hoca Bey hangi yetki ile orada bulunuyorlardı?
O masada kimi temsil ediyorlardı?

Bu haber 787 defa okunmuştur

:

:

:

: