'Mum olmak Kolay Değil'

Mum olmak kolay değildir.

Mum olmak kolay değildir.
Işık saçmak için önce 'yanmak' gerekir.
Onbinlerce kitap okumalı her insan binlerce güzel sözcükleri sırayabilmesi için. Hiç kimseyi üzmeden kırmadan karşısındakini incitmeden konuşmalı.
Her insan bir ışıktır, yeterki o içindeki ışığı görebilsin. İleriye doğru ışık yakarak yürüsün. Rengarenk Yaprakların armonisini yaşadığımız bu sonbahar mevsiminde yağmurların bereketi ile ışık olalım çevremize insanımıza hepimiz birlik olalım bir olalım. Geride bırakalım o kötü düşünceleri, kendi Coğrafyamız için mumlarımızı yakalım, elle tutulur gözle görülür ışık olalım. Bu kadar güzel bir Coğrafyanın çocukları olduğumuz için Şükredelim. Olağan üstü bir güç bir enerji ile Coğrafyamıza Adamıza en içten sevgimizle sarılalım sahip çıkalım. Dört bir yanımız mavi. Allah'ın bize cömertçe sunmuş olduğu bu zenginliği koruyalım, güzelleştirelim. Yıllar boyu içimizde hep bir yalnızlık hissettik. Yalnızlıklar aslında çok iyidir, kişileri güçlendirir. Bunca yılların yalnızlığı ile uyandık kendimize geldik.
Şimdi tam zamanı ileriye doğru yürüyelim. Ülkemiz için, kendimiz ve gelecek çocuklarımız için. İyiki varız iyiki elele gönül gönüle yürüdük diyebileceğimiz günlere zaman dilimine hep birlikte ışık olalım. Hayatımızın ışığını yakalım. Bunca aldığımız eğitimleri, görgümüzü, çağdaşlığımızı unutmayalım. Ülkeleri var eden yaşatan o ülkenin kendi halkı, kendi insanıdır. Hiç kimse bizlerden daha çok Adamızı Sevemez bunu utmadan hep birlikte yürüyelim, ışık olalım.
Sizi Seviyorum.

 

Bu haber 10997 defa okunmuştur

:

:

:

: