Güçlünün değil haklının yanındayız

İmar uygulamasının yasalaşmadan önce ki hali bayağı tartışma konusu oldu . Bizler de ada tv de programlarımıza konuk olan değerli katılımcılarımızın sözlerini buradan , köşemizden muhataplarına sorular sorarak aktarmaya çalıştık .

İmar uygulamasının yasalaşmadan önce ki hali bayağı tartışma konusu oldu . Bizler de ada tv de programlarımıza konuk olan değerli katılımcılarımızın sözlerini buradan , köşemizden muhataplarına sorular sorarak aktarmaya çalıştık . Aralık ayında yasalaşması beklenen imar uygulaması hakkında halen muhallakta kalan belirsizlikler var . Sn refikoğlu gibi kişileri tatmin etmeyen bu imar uygulaması neresinden bakarsanız bakın yasalaşsa bile tartışmalar da devam edecek gibi .

Belli bölgelerde ki uygulamaların istenenleri karşılayamaması ve emirnameden önce ellerini çabuk tutanlar diyelim arsalarını değerlendirirken , yerli yatırımcılar kendi arsalarını değerlendiremedi . Sn refikoğlu na göre rant çevreleri sözüne binaen şunu diyebiliriz o zaman bu uygulama çıkmadan önce kokuyu alanlar yatırımlarını emirnameden önce gerçekleştirdi . Bunu nasıl yaptılar kesin kanaat getirmek doğru olmaz . Lakin emirname ve inşaat süreleri hakkında ki zaman zarfı insanları bu düşünceye itiyor .


İmar uygulamasının askı süresinde belediyenin onayı sürecinde ben herkese buradan şunu demek istiyorum ; Bu uygulama istenilenleri karşılıyor mu ? Bu çıkan söylentiler doğru mu ? Doğru değilse neden böyle bir uygulama adaletli şekilde olmadı ?

Başbakan sn Tatar bile yerli yatırımcının önünün kesildiğini görmüş olacak ki bakanlar ile yaptığı toplantı da “yerli yatırımcının işine bir kez daha bakılmasını “ rica etmesi bile ortada anormal bir durumun olduğunun göstergesidir . Ayrıca toplantı da star Kıbrıs medya grubunun yönetimin kurulu başkanı ali Özmen safa hakkında sn Tatar güzel sözler söylerken , sn kudret bey neden canı sıkılır gibi oldu ? Anlamış değiliz . Biz her daim adaletli , demokratik olunmasın dan yanayız . Yerli ve milli yatırımcıların desteklenmesi bize fayda getirir ! Zarar değil... o bakımdan herkes elini bu dakikadan sonra taşın altına sokması gerekmektedir . Bizim sloganımız şudur ; güçlünün değil, haklının yanındayız ! İşte bu düsturla yazılarımıza bu köşeden yazmaya , sizlerle buluşmaya devam edeceğiz . Adaleti tesis etmek zordur, yıkmak ise kolay ! Biz o yüzden adaletli olmak zorundayız .

Ada tv de programa katılan sn Cemal ince nin bir açıklamasında bu imar uygulamasının yapılırken bir çok yerden görüş aldığını söylemiş . Eğer görüş alınmış ise longbeach de yaşanan değişime ne diyorlar kendileri , bir açıklarsa ben memnun olurum . Eğer alınmış olsaydı iskele kalecik bölgesinde neden bu görüşler alınmadı ?

Ayrıca sn ince bile bu uygulama ile birileri bu işten çok kazandığını , birilerinin bundan zarar gördüğünü söylemiş . Eğer öyleyse imar planları birilerine hizmet için mi yapılıyor ? Hayır. O zaman birileri neden bu işten zararlı çıkıyor !

O zaman bir adaletsizlik varsa , hep beraber bunun üstesinden gelelim . Herşey daha güzel bir toplum İçin .

Bu haber 1474 defa okunmuştur

:

:

:

: