Temiz topluma giden yolda!

Sayın YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu ADA Tv'de katıldığı programda sayın Baybars'a yöneltttiği soruları bugün köşemizde yayınlıyoruz

Sayın YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu ADA Tv'de katıldığı programda sayın Baybars'a yöneltttiği soruları bugün köşemizde yayınlıyoruz
Temiz yönetim, şeffaflık ve hesapverebilirlik anlamında aşağıdaki soruları Sayın Bakana yönetmek istiyoruz?
1. Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi İmar Planı Tasarısı Raporunda yapmış olduğunuz son dakika değişikliğini parti rozetinizi taşıyan partililerinize ve/veya bazı sempatizanlarınıza rant dağıtmak için mi yaptınız?
2. Sözkonusu kamuya ait parselleri ve hali arazileri el altından ve gizli komisyon toplantılarıyla sadece Halkın Partisi üylerine mi dağıtmayı planlıyorsunuz? Bu arazleri Hükümetin büyük ortağı olan Ulusal Birlik Partililere de vermeyi düşünüyormusunuz? Diğer parti üyelerine CTP, TDP, DP, YDP, TKP’liler üvey evlat muamaelesi mi yapmayı planlıyorsunuz? Onlar bu vatanın evlatları değillermidir?
3. İlgili maddede yapılan bu değişiklikten hülümetin büyük ortağı olan Ulusal Birlik Partisi yöneticlerinin, Başbakanın, Bakanlar Kurulunun haberi varmıdır? Bu son dakika değişikliğini birlikte mi yaptınız?
4. 9 Ağustos 2019’da Salamis’te halkın katılımına sunulan İmar Planı taslağı raporundaki ilgili madde ile şu anda masada olan arasında çok büyük fark bulunmaktadır. Halkın tekrar bilgisine getirilmeden kendi elinizle bu maddede bu değişikliği yapmak sürece katkı sağlamış yüzlece kişi ve örgüte yapılmış saygısızlık değilmidir?

5. Yangından mal kaçırır gibi İmar Planı Birleşik Kurul Sürecindeyken sizin talımatınızla 30 Ekim 2019 tarihinde İskele Kaymakamlığı’nda Hali Arazi Komıisyonunu toplamak ne kadar etiktir?
6- Sözkonusu komisyonda bir partilinizin ve/veya parti sempatizanızın üç evladına birden arazi tahsis etmek vicdanınızı hiç mi rahatsız etmedi?

7. Elinizle yapmış olduğunuz son değişiklikte bile bu arazilerin işyeri amaçlı verilmesini önermemişken planın yürürlüğe girmesine 1.5 ay kala bu amaçlı kullanım için arazi kiralama kararı almayı ahlaklı bir davranış olarak görüyormusunuz?


8. Bilmelisiniz ki, bölge halkı yapılan bu girişime çok büyük öfke duymaktadır. Bu konuda hangi adımları atmayı düşünüyorsunuz?
Temiz toplum projesi ile yola çıkan Halkın Partisi’nin temiz toplum olma yolundaki engelleri, bu sorulara yanıt vermekle aşabilirler mi?
Bu haber 3124 defa okunmuştur

:

:

:

: