Çok ciddi iddialar var !

İmar yasası hakkında sizlere bir çok kez yazılar yazdık . En son yazımızda yapılan eylemlerin ve söylemlerin arkasının eksilmeyeceğine dikkat çekmek istemiştik .

İmar yasası hakkında sizlere bir çok kez yazılar yazdık . En son yazımızda yapılan eylemlerin ve söylemlerin arkasının eksilmeyeceğine dikkat çekmek istemiştik . Lakin sn Baybars halen bizlere kulağını tıkayarak , gelişmeleri görmeyerek toplumda oluşan infial i görmemek için dünya ile bağını kesmiş olacak ki halen bildiği yoldan gitmeye devam ediyor .

Dün çıkan bir haber de ortaya çok ilginç bir iddia atılmıştır . Bu da bizleri bazı düşüncelere sevk etmiştir . İddia şudur ki Bakanın talimatıyla İskele Kaymakamlığı’nda alınan kararlarla bir partililerinin ve/veya sempatizanlarının üç çocuğuna birden İskele Bahçeler Bölgesinde hali arazi tahsis kararları alınmış. Ayni aileden iki çocuğa konut amaçlı hali arazi verilmesi kararı alınırken bir diğer aile ferdine de ileride üniversite alanı olarak önerilme ihtimali bulunan bölgeye çok yakın bir yerde işyeri arazisi kiralama kararı alınmış. Bu gerçekten önemli bir durumdur . Eğer böyle bir durum varsa önemli gelişmeler de kapıdadır . Ortada ki iddia çok ciddi olup 9 Ağustos 2019 de alınan imar tasarısı kararı ile birbirine zıtlıklar içermektedir . Sn Baybars ın İmar Planı Tasarısı Raporu – sayfa 13 Madde 1.4.2 fıkrasına binaen 14 Ekim 2019 tarihinde Birleşik Kurul’da masaya konan plan tasarısı raporunda yukardaki maddeye bir ekleme yapılmıştır . İşte eklenen madde aslında bakıldığında sosyal devlet anlayışına göre uygun görülmektedir . Madde ye baktığımızda böyle görüşmektedir . Lakin ortaya koyulan iddia çok ciddidir.


Belli kişiler arazilerin peşkeş çekilmesi iddiası gerçekten kim olursa olsun ciddi boyutta rahatsız edici bir durumdur .


Böyle bir iddia varsa sn bakan istifa eder mi ! Bilemem ama onun yerine kendimi koymak bile istemem .


Ortaya konan bu değişiklik var ama böyle bir iddia ortaya atılmış . Kendisini böyle bir durumdan nasıl ayıklayacak sn bakan bilmiş değilim.


Bu son dakikada ortaya konulan diğer madde neye göre sessiz bir şekilde konuldu ?


Sn Baybars aylardır ortaya koyulan bu iddialardan hiç mi rahatsız değil ?


Ortaya koyulan değişiklikten yürütme de ortaklarınız olan diğer partililerin haberi var mı ?


Ben bu zemberekten sn bakanın nasıl çıkacağını düşünüyorum ... ortada bu kadar iddia var ken herhangi bir iddia bile iddialıktan çıkmamışken , sn bakanın şeffaflığını kaybettiği hissi bizde oluşmuş oldu .


Ortada bir şeffaflık kalmamışsa sayın bakanın görevini bırakması bence en doğrusu olacaktır. Bu imar planı toplumun herkesimizi ilgilendirmektedir . İnşaat sektörü sadece içerisinde 1000 kalem ihtiyacı barındırmaktadır . Turizm sektörü , tarım sektörü herkes bu planı bekliyor . Lakin plan tasarı iken , bu kadar iddiayı beraberinde getirdiyse yasalaştırılması ile neler olabileceğini düşünemiyorum .

Buradan yetkililere seslenmek istiyorum . Lütfen adaletli olalım . Şeffaf olalım .
Salamis de bütün kamuoyu ile paylaşılan tasarı nasıl olduda bugün bu noktalara geldi sn bakan da bir düşünsün ! Bence bir yerlerde hatalar olmuş. Bu hatalar düzeltilip kendimize çeki düzen vermemiz toplumun refahı İçin gereklidir .


Bir bölgede aynı ada da yer alan arazide birine 2 kat diğerine 15 kat veren anlayış adaleti mi tesis ediyor yoksa adaletsizliği mi ? Benim tüm merak ettiğim sorular bunlardan ibaret .

Bu haber 1057 defa okunmuştur

:

:

:

: