Bildiğimiz yolda gideriz

İmar yasası hakkında biz gerçekleri yazmaya yazdıkça bazıları suçluluk psikolojisiyle sağa sola açıklamalar yaparak kendilerini ortada ki iddialardan aklamak istemektedirler .

İmar yasası hakkında biz gerçekleri yazmaya yazdıkça bazıları suçluluk psikolojisiyle sağa sola açıklamalar yaparak kendilerini ortada ki iddialardan aklamak istemektedirler .

Gündemde ki bu konunun dün ortaya çıkmadığını sizlere daha önceden de aktardım. Burada bazı firmaların inşaa sürecinde sanki yetkililerden bi haber , inşaa sürecine yürütmenin sessiz kalması ve emirname sürecine gelinmesi daha da sonrası... neresinden bakarsanız bakın faciadır. Toplumun önde gelen isimlerden açıklamalara bakarsak ortada ki adaletsizlik kamuoyu ile paylaşılmıştır . Son günlerde ortaya atılan iddialar , yenilir yutulur cinsten hiç değildir ! Bugün gelinen süreçte gemiler yakılmış durumda .

Star kibris medya grubunun olayların üstüne yasal çerçevede yaklaşması ve üzerine gitmesi toplumun her yerinden tebrik almaktadır . İmar gibi önemli bir konu da yetkililerin toplumu bu noktaya bile getirmesi sakıncalıdır .

Sn özersay ve Baybars beraber katıldığı toplantıda birbirlerine çok destek veren bir görüntü çizdiler . Sorarım kendilerine bugün çıkan bu iddiaları neden çürütmüyorsunuz ? Eğer doğru ise neden gereğini yapmıyorsunuz ? İddialara konu olan firmalar bugün neden Alel acele inşaatlarını hızlı bir şekilde bitirme yoluna gittiler ?

Bir atasözü vardır ; yangından mal mı kaçırıyorlar derler... böyle bir durum mu söz konusu?

Dün yapılan toplantı da firmadan gelen açıklamalar kendilerini yalanlar biçimdeydi. Zaten bunların hepsini star gazetesi ekibi tarafından tüm gerçekliği ile ortaya koymuştur.

Kendine doğruluğu şiar edinen bir gazete olan star Kıbrıs Gazetesi doğruları yazmaya devam edecektir . Biz güçlünün değil , haklının yanındayız.” Diyerek bu yola çıktık . Bu yoldan da dönmediğimizi herkes bilmektedir . KKTC de bugün yaşanan olay aslında tarihsel bir olay sayılır . Tarihe geçecek şeyler yaşanmaktadır. Her gün ortaya bir çok iddialar , sansasyonel haberler medya da kendini göstermektedir .

Fakat dikkatimi çeken Başbakan sn Tatar halen bu konu hakkında neden bir girişimde bulunmamamıştır . Toplantı da ali bey in işine demokrasi gereği bakın diyen Başbakan sn Tatar bugün yaşananları neden sessizlikle izlemektedir . Toplumda infial yaratan bu olay kesinlikle biran önce çözülmesi gerekmektedir . KKTC ye yakışan adaletli bir sistemi tesis etmektir.

Emirname süreci ile bazı bölgelere kat ve kat değer kazandıran süreci kimler yönetti ? Hepsi biran önce açıklığa kavuşmalıdır. Adaletsizlik giderilmelidir ! Biz de bu kutlu yolda adaletsizlik varsa adaletin tesisi için elimizden geleni toplum yararına destek vermeye devam edeceğiz .

Bu haber 1615 defa okunmuştur

:

:

:

: