SAYIN BAYBARS KİME HİZMET EDİYOR?

İşte Sayın Baybars’ın “O” çok konuşulan yanıtı ; “Bunu zaten paylaşmayacağımı söylemiştim”
İşte Sayın Baybars’ın “O” çok konuşulan yanıtı ; “Bunu zaten paylaşmayacağımı söylemiştim”

Planın son çeyreğinde,Longbeach’de yaşananlar bölgede deprem etkisi yarattı. Yolun, suyun, elektriğin olmadığı Longbeach bölgesinde imara açılan 300 hektar alanın kimlere açıldığı, kaç kata kadar izin verildiği konusunda, Mecliste Sayın Arıklı’nın sorusuna Baybars’ın verdiği yanıt çok manidar ve düşündürücü.

İmar Planı taslağında, ilk sunumun yapıldığı 9 Ağustos ile ikinci sunumun gerçekleştiği 14 Ekim arasında geçen zaman zarfında, Longbeach bölgesinde meydabna gelen arazi kapatmaları ve ardından 300 Hektar alanın imara açılmasını “Peşkeş” olarak niteleyen Arıklı’ya Sayın Baybars’ın yanıt vermesi gerekmiyor mu?

Longbeach bölgesinde plan üzerinde işaretlenen 26 numaralı yatırımcının kim olduğunu gizleyen Sayın Baybars’ın bunu açıklamaktaki inadı endişe yaratmaya devam ediyor. Zira “Ülkesel Fizik Planları’nda “birinci derecede tarımsal arazi” olarak yer alan bölgede halen enginar üreticiliği de yapılmakta ve mahsüller toplanmakta iken, birdenbire bölgeye yapılan talepler Sayın Baybars tarafından olumlu değerlendirilerek yaklaşık 300 Hektar kadar bir tarımsal alana imar izni verildi.

Bölgede devlet yolu yok, elektrik hatları ve su teşkilatı yok, buna rağmen verilen imar izinleri bölgedeki İskele Belediyesi’ni de zora soktu.

Oysa Fasıl 96 gibi içindeki yasa maddelerinin hakim olduğu bir yasa lağvedilerek yeni imar planı çıkarılmak isteniyor. Eğer Fasıl 96 kalsaydı, Longbeach bölgesine imar izni verilemezdi. Çünkü Fasıl 96 diyor ki; “yolun olduğu veya geldiği her yere inşaat yapılabilir”.

Ama Longbeach’de yol yoktu ve bu yüzden inşaat imar izni verilemiyordu. Bunu bilen ve Emirnamenin çıkacağını bilen uyanıkların kapattığı araziler şimdi birden değerlendi ve imara açıldı. Birileri milyar sterlinlik vurgunlar vurmuş oldu bu sebepten.

Bu iddia bile Yüce meclis’te araştırmaya değer bulabilir ve soruşturma önergesi verilir, Bakan Baybars’ta bunun hesabını verir diye düşünüyoruz.

Sayın Baybars’In, alt yapı bakımından yolun, elektriğin, suyun olmadığı Longbeach’deki binlerce dönüm tarımsal araziyi imara açarken, İskele-Kalecik bölgesine milyar sterlinlik yatırım yaparak, devletin getirmediği, yol, su ,elektrik gibi alt yapıyı sağlayan ve bölgeyi canlandıracak yatırımlarına devam eden yerli yatırımcı Ali Özmen Safa’nın önünü kesmesindeki neden ne acaba? Bunu açıklayın Sayın
Baybars, kime hizmet ediyorsunuz?

İskele-Kalecik bölgesinde, cinlerin top oynadığı, tek bir yapının bulunmadığı yere, yol, su, elektrik ve arıtma getirerek bölgeye canlılık kazandırılmasına, bir çok yabancının yaşam sürmesine olanak sağlanması karşısında İskele Belediyesi teşekkür olarak oraya “Safa Köy” adını verdi. Bundan cesaret alan yerli yatırımcının uzun vadeli projeleri ve imar hakkı siz Sayın Baybars tarafından engellenmeye çalışılıyor. Bunun hesabını halka vereceksiniz.

Zira soru çok net ve açık,

Longbeach’te binlerce dönüm, yolu, elektriği, suyu olmayan tarımsal araziler imara açılıyor, yüksek kat sınırlaması olmaksızın imar izni veriliyor. İskele kalecik bölgesinde ise sadece bir firmaya İsrail kökenli yatırımcıya izin verilerek, bölgede yıllardır yatırım yapan ve yeni yatırım planları olan yerli yatırımcının önü kesiliyor. Bunu demokrasi, adalet, mantıkla ve dürüstlükle nasıl açıklarsınız?

Hele, hele yola çıktığınız “Temiz Toplum ve Toparlanıyoruz Hareketi” ile hiç açıklayamazsınız...

Bu haber 324 defa okunmuştur
  • açıklıyamaz gökhan kırdağ - 15.11.2019 Sayın Safa gibi devlete hizmet edenlerin önü kapanır.Nedenide kat karşılığığ iş yapmaz.

:

:

:

:

DİĞER HABERLER