Longbeach olayı peşkeş mi?

Masumane düşünce ve görüşlerle başlayan Mağusa-Yeniboğaziçi-İskele İmar Planı taslağının bu duruma geleceğini kim tahmin edebilirdi?

Masumane düşünce ve görüşlerle başlayan Mağusa-Yeniboğaziçi-İskele İmar Planı taslağının bu duruma geleceğini kim tahmin edebilirdi?
Şeytanın bile aklına gelmezdi bu kadarı.
Neymiş 197 kişiden görüş alınmış veya fikir sorulmuş!
Siz kimi kandırıyorsunuz Sayın Bakan Baybars?
Bu planın kime ve ne maksatla hizmet ettiği çok açık ve net bir şekilde ortaya çıktı, kusura bakmayın ama tabiri caizse buna “çuvalladınız” denir.
Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Sayın Erhan Arıklı’nın dediği gibi; “İskele’de peşkeş mi var?”
Arıklı neyi ima etmek istiyor?
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz mı?
Bal tutan parmağını mı yalar?
Devlet malı deniz yemeyen kereviz mi?
Daha fazla yeşil alan, daha fazla temiz ve denize girilebilir sahil, daha fazla nefes alınabilir alanlar masumiyeti ile yola çıkılan Mağusa-Yeniboğaziçi-İskele İmar Planı’nda birinci sınıf tarımsal alanları bir çırpıda imara açmak, hatta alt yapısı (yolu-suyu-elektriği) olmayan yerlere sınırsız kat olanağı ile inşaat izni vermek bir bakanın iki dudağı arasında olmamalı.
Sorarlar zamanı gelince şu soruyu?
Ey bakan seni o koltuğa halk taşıdı.
Ne vaadetmiştiniz, senin adaletsizliğini hararetle alkışlayan genel başkanın Özersay ile;
Temiz toplum, Temiz siyaset...
Bu mu sizin temiz toplum anlayışınız?
Başta, Şehir Plancıları Odası Başkanının dediği gibi siz “Rant çevrelerinin aç gözlü taleplerine” bir gecede tarım arazilerini imara açarak mı temiz toplum anlayışını sürdüreceksiniz?
Size Mecliste sorulan, Sayın Arıklı’nın “İskele’de peşkeş var” diyerek, Longbeach’te binlerce dönüm araziyi sahiplerinden alarak kapatan ve sizin oraları imara açmanızla “İHYA” olan haritada 26 numarayla işaretlenmiş “O şanslı kişileri” açıklamamak için “Bunu zaten paylaşmayacağımı söylemiştim” diyerek o inadınızı sürdürecek misiniz?
Korkunun ecele faydası olmadığını herkes bilir, Sayın Bakanım.
Güneş hiç bir zaman balçıkla sıvanmayacağı gibi, doğru ve dürüst davrananlar er geç bir gün adalatle buluşur, her türlü ADALETSİZLİĞE rağmen.
Longbeach olayı artık Yüce Meclis’in konusu olmaya aday.
Siz her ne kadar Sayın Arıklı’nın dediği “Peşkeşi” aydınlatmamaya, yanıt vermemeye devam ede durun, er geç Yüce Meclis’te bunun yanıtını vereceksiniz.
Bunu saklama lüksünüz yok.
Longbeach olayı artık halkın vicdanında, “Peşkeş” olarak yerini almıştır, siz isteseniz de istemeseniz de.
Ama benim merak ettiğim konu şu, Yüce Meclis halkın seçtiği vekillerin görev yaptığı ve sonunda süresi dolunca yine halkın hesap sorarak “ALAŞAĞI” edeceği bir makamdır.
Allahaşkına Sayın Bakan Baybars,
Siz kimi ve ne adına korumak istiyorsunuz?
Önce Kalecik’te
Şimdi de Longbeach’te
Bu plan açıkça “RANTIN-PEŞKEŞİN-ADALETSİZLİĞİ-ÇIKAR ÇEVRELERİNİN” planı olmuştur, halkın değil.
Zira sonuçta halkın elinden alınan, kapatılan araziler, sizin imar olanağınız sayesinde değer kazanarak birilerini daha zengin etmiştir.
PEKİ BUNUN ADI PEŞKEŞ DEĞİL DE NEDİR?
SAYIN BAYBARS !Bu haber 8504 defa okunmuştur

:

:

:

: