Görevimiz Tehlike (Mission impossible)

Görevimiz tehlike dizisi aklıma geldi Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı ile yapılan söyleşide.

Görevimiz tehlike dizisi aklıma geldi Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı ile yapılan söyleşide.
Görevimiz Tehlike dizisi’nde, önce ortaya bir kaset çıkıyor, o kasette verilen görev sesli olarak dinleniyor ve ardından kaset kendini imha ederek yok oluyordu.
Neden bunları söylüyorum!
Erhan Arıklı tam da Görevimiz tehlike dizisindeki o kasetten bahsediyor, aynı dediği gibi oluyor, “ Umut olup bu kadar kısa sürede, kendini tüketen başka bir siyasi hareket sanırım olmadı.”
İşte Erhan Arıklı’nın o dikkat çekici sözleri;
“HP nin durumu siyaset kurumu için tam bir ibretlik olay. Siyasal Bilgilerde ders olarak okutulacak, tezlere konu olabilecek bir siyasi parti HP. Bu kadar kısa sürede kurulup, umut olup bu kadar kısa sürede kendini tüketen başka bir siyasi hareket sanırım pek olmadı.”
Yani kısaca, “Görevimiz Temiz Toplum Temiz Hareket” kavramlarıyla yola çıkan ve sonra kendini Halkın Partisi olarak siyaset sahnesine atan bu siyasi hareket tam anlamıyla çuvalladı.
Dün karşı çıktıkları ne kadar adaletsiz, uygunsuz ve kayırmacılık olayları varsa bugün hepsinin içinde yer alıyor Halkın Partisi.
Arıklı’nın sözleriyle yazıyorum tüm bu olup bitenleri;
“Dün karşı çıktıkları ne varsa bugün daha fazlasını yapıyorlar. Mesela Kalkınma bankasında yapılan istihdamlar tam bir komedi. Kimseye duyurulmadan sadece kurumun web sitesinden yapılan bir münhal ilanı. Sınavda 94 alanlar sözlüde eleniyor. Mülakatı kim yapıyor. Kurum amirleri. Alınanlar önceden belirlenmiş isimler. Yakında kurum içi yine bir imtihan yapılacak. Usül yine aynı. Kaldır kardeşim göstermelik sınavı. Milletle dalga geçme. Doldur militanlarını. Kimi kime şikayet edeceksin.”
Ya İskele’de partililerine peşkeş çektiği iddia edilen devlet arazileri?
İskele çalkalanıyor ama temiz Toplum Projesi’nin mimarı Özersay’dan “TIK” yok.
İskele’de İskele Kaymakamlığı, İçişleri Bakanı Baybars’In talimatıyla partilisi bir kişinin iki oğlu ile bir kızına arazi tahsisi yapıyor, ortalık kaynıyor, mecliste soruyorlar yine Özersay’dan “TIK” yok.
Özersay’ın bilgisi dahilinde yine bir partilisi Bakanlar Kurulu Kararıyla, kamuya istihdam ediliyor. Hani eşitlik ve şeffaflık ilkesi Sayın Özersay?
Bal tutan parmağını mı yalar Sayın Özersay?
Partiliniz, İçişleri Bakanınız Sayın Baybars, halkın meclisinde bile peşkeş iddiaları ile ilgili bir soruya; “Buna cevap vermeyeceğimi söylemiştim” diyerek neleri gizlemeye çalışıyor?
Sayın Arıklı ısrarla soruyor, Sayın Bakan ısrarla kaçıyor!
Böyle bir lüksünüz var mı Sayın Özersay?
Siz bu harekete ve sonra partiye hangi ilkelerle yola çıkmıştınız?
Temiz Toplum!
Temiz Hareket!
Şeffaflık, dürüstlük ve adalet!
Toparlanıyoruz demiştiniz Sayın Özersay, bence toparlanmaya başlayın artık ancak toparlanacak neyiniz kaldıysa!
Siz siyasetten toparlanın artık, toparlayın pılınızı pırtınızı ve boş vaadlerle halkı kandırmayın artık, bir an önce “TOPARLANIP GİDİN” artık.
Siz gitmezseniz adını Halkın Partisi koyduğunuz ama bir türlü halkın yanında olamadığınız bu halk sizi götürecek ilk sınavda.
Şimdi sıkısıkıya sarılın koalisyona, ne kadar tutarsanız o kadar kardır deyip gününüzü gün edin.
Ben yine son cümleyi Erhan Arıklı’nın sözüyle bitireyim en iyisi ,
“HP bugün iktidardan düşsün bir salonu bile dolduracak üye bulamaz. Bunun için Hükümeti bozamaz. UBP de bunu bildiği için HP yi ciddiye almıyor.”
Siz Görevimiz Tehlikedeki” kaset gibi kendinizi imha sürecine girdiniz, görevinizi yerine getiremeden, ne yazık ki, Sayın Özersay.


Bu haber 8051 defa okunmuştur

:

:

:

: