KKTC’nin kuruluş yıldönümünde bu yıl ilkler yaşandı

Devletimizin kuruluşunu tüm kalbim ile kutluyor devamının sağlanması için önce inanç ve çalışma gerektiğini bir kez daha hatırlatmada fayda olacağını düşünüyorum.

Devletimizin kuruluşunu tüm kalbim ile kutluyor devamının sağlanması için önce inanç ve çalışma gerektiğini bir kez daha hatırlatmada fayda olacağını düşünüyorum.
15 Kasım günü KKTC CB Akıncı konuşuyor arkasında ki panoda yıl 2018 yazıyor bu ne ciddiyetsizlik ve edepsizlik, efendim gözden kaçmış öylemi oldu inanç yoksunluğu!!!!!
Gelenektir 14 Kasım gecesi kuruluş yıldönümü için KKTC Meclis başkanı resepsiyon düzenler, davetliler katıldı. Ancak devletin başı KKTC CB Akıncı katılmadı, bunun izahı olamaz, olsa bile kabul görmez. Akıncı ilk kez halkın bayramını sivil bir araç ile kutladı, bu çok anormal bir durum değildir. Bunu yaptı diye devlet mi inkar edildi, hayır zaten ülkemizde klasik araba modası var, yine de tekrarlıyorum hiçbir mahsuru olmadı bu sivil aracın bilakis belki de olumlu bir masaj bile gerçekleşmiş oldu.
Rum tarafı bizi hep suçluyor ya Türk askerinin işgali altında ki bölge, bakın efendiler biz cumhuriyetimizin bayramın da sivil araç ile halkımızı selamladık.
Rum tarafında aşırı faşist bir gurup ELAM mensubu genç devletimizin ilanını kınamak için düzenledikleri yürüyüşte KKTC Bayrağını yaktılar ve gözümüzün içine baka baka yayınladılar. Rum tarafında bu zihniyet on yıllardır Rum siyasetini maalesef etkiliyor. Yürüyüşleri sırasında belli ki logmacı kapısına doğru slogan atarak geldiler, çok ilginçtir ki o sokak da ki halk bunlara ilgi göstermedi.
Kıbrıs Türk’lerini küçük görmek zaten alışıla gelmiş bir davranış biçimi oldu. Bu zihniyet siyasette ki aktörleri etkiliyor ve federal çözümün en büyük engeli oluyorlar. Bunların bu zihniyeti biz Kıbrıs Türk halkını devlet sahibi yaptı. Eğer bu düşünce tarzlarını, bizleri aşağılamadan vazgeçmezlerse artık Kıbrıs da neler olabileceğini şimdiden tahmin etmek biraz zor olsa gerek.
ELAM gençlerinin bayrağı yakma eylemi CB, BB ve bazı siyasiler tarafından kınandı, ancak tümü değildir. Rum tarafında şu ana kadar her hangi bir açıklama yoktur, onaylıyorlar anlamı çıkmaz mı diye de soruyorum? Ben zaten onayladıklarını görüyorum. Kabul etmedikleri devletin kameralar önünde bayrağını yakmak ise, devleti tanımadıkları halde bile kabullenmek ile eşdeğerdir. Bu fanatik gençler devletimizin bayrağını gündeme getirmek ile kuzey Kıbrıs da ayrı bir devletin varlığı ile bayrağını tanıtmış oldular.
KKTC halkının yapacağı tek siyasi hareket devletine sahip çıkmaktır, gerisinin bize bir faydası yoktur 36 yıl içerisin de olmadığı gibi. O yıl doğan bir çocuğun bu gün çocukları vardır, KKTC kutsal bir devlettir, bu devletin bedeli kandır, yıkmak için ancak kan dökmek gereklidir.
Bu haber 2689 defa okunmuştur

:

:

:

: