Değerlendirmeler

Aralık ayı geliyor . KKTC de kimler kazma kürek yakacak göreceğiz . Lakin bizi dinlemeyenler hala dinlememeye devam ediyor . İmar planında halen usulsüzlükler devam ediyor, iddialar tüm KKTC de konuşuluyor .

Aralık ayı geliyor . KKTC de kimler kazma kürek yakacak göreceğiz . Lakin bizi dinlemeyenler hala dinlememeye devam ediyor . İmar planında halen usulsüzlükler devam ediyor, iddialar tüm KKTC de konuşuluyor .

İçişleri Bakanı Baybars ın partililere arsa peşkeş çektiği hakkında ki iddialar halen sıcak ve ateşli. Lakin sayın özersay bakan arkadaşını alkışlarken bunlara ne diyeceğini düşünmemişe benziyordu.

Ayrıca sayın başbakanımız Tatar ın Ali bey in işine bakın diyeli haftalar oldu. Ne bakan var ne Tatar ın sözünü takan !


Sn Tatar bakanlarına söz geçiremiyorsa Başbakanlık yapmasına ne gerek var anlamış değiliz! Tatar ın sakalı mı yok sözü para etmedi anlamadım . Gitti!

Gelgelim Meclis’te olanlara. Halkın meclisinde bir milletvekili soru soruyor ama olayın muhatabı olanlar cevap vermeye bile gerek görmüyor . Eeee nasıl temiz toplum olacağız diyenler bunu başaracak? Böyle gizli saklı olarak mı ? Yoksa sorulara cevap verme gereği görmeyerek mi .

Tarafıma gelen bir video da üretici halkın partisinden pek bir şikayetçi idi. Partililere peşkeş çekilen arsalardan bahsediyordu. Ayrıca o video da kızını polislik sınavında boş 1 kg eksiği var diye elediklerinden bahsediyordu . Kızının yerine babası polis olan birinin alındığı söylüyordu . Ağzına geleni partiye saydırıyordu (HP ye)

Şimdi soruyoruz , şeffaf toplum derken böyle mi şeffaf olunuyor . Yoksa adam kayırarak , torpil geçilerek mi ? İddialar bu yönde gelişiyor . Biz doğruları yazmaya devam edeceğiz lakin onlar bizleri Meclis’te olduğu gibi dinlememeye devam edecekler . Cevap vermeye bile tenezzül etmeyecekler . Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi gelişen bu olaylar siyaseti her boyutta etkileyecektir

Mesele Ali ya da veli meselesi değil. İddialar doğruysa partililere peşkeş çekmek , İsrailli firmaya yerli firmadan çok sahiplenmek ve onlara verilen imkanları diğerlerine vermemek, Sahibi olmadıkları alanlarda Top koşturmak vs bunlar adil değil. Hakkaniyetli hiç değil . Biz doğruyu kendi içimizde sağlayamazsak , bırakın Rumlar’la müzakere etmeyi , kendi içimizde bile anlaşamayız . O yüzden önce kendi içişlerimizde doğru işler yapalım sonra diğer işlere bakalım .

Gelelim diğer konuya , bayrağımızın yakılması olayına. Bunları yapanları buradan kınıyorum . Gücü yetmeyenlerin böyle hareketler yapması normal . Bunu yapanların teröristlerden bir farkı yoktur . Egemenliğimizin simgesi olan bayrağımızı yakmak 3-5 çakalın yakması zorumuza gitti. Ama böyle durumlar bizleri birbirimize kenetlemesi gerekmektedir. Rum sevicileri de uykusundan uydurması gerektirmektedir . Rumlar ile Kıbrıslı Türklerin anlaşmasının ben mümkün olmadığını zaten sizlere defalarca aktarmıştım . Yaşanmışlıklar var . O yaşananlara kenara koymak zor . Siyasi bir süreç götürülmeye her ne kadar çalışılsada bir sonuç çıkmayacaktır . Sonuç ortadadır . Bir olmalıyız . Kendi partililerimizde olsa adam kayırmamalıyız . Peşkeş çekmemeliyiz ki böyle iddialara cevap verebilelim .

Bu haber 1540 defa okunmuştur

:

:

:

: