Kar topu çığ olmaya başladı

İskele -yeniboğaziçi -mağusa imar planı gerçekten mide bulandırmaya devam ediyor . Aralık ayı geliyor .

İskele -yeniboğaziçi -mağusa imar planı gerçekten mide bulandırmaya devam ediyor . Aralık ayı geliyor . Bu planda parmağı olan kim varsa toplumda çıkan tepki sonrası tedirgin olmaya başladılar . Bu imar planı taslağı ile beraber toplumda bazı gelişmeler de ortaya çıktı . Halkın partili Üyelerine arazilerin peşkeş çekilmesi iddiaları ortaya atıldı . Bunun peşine devletin sınavlarında torpil olayları ortaya çıktı . En son ortaya çıkan iddia tam kan dondurucu cinsten . Hani derler ya su boğazımda kaldı ! Aynen öyle oldu .

Yenidüzen Gazetesi’nin 20 Kasım 2019 tarihli (dünkü) manşetinde ön sayfadan verilen Gizem Çeliker isimli şahsın sözleşmeli personel olarak AB Koordinasyon Merkezi’ne münhalsiz olarak yerleştirildiği haberi gerçekten kanımı dondurdu. Bu şahıs (GİAD) Genç İş Adamları Derneği’nin Koordinatörü ve son yapılan açıklamada imar planına destek vereceklerini açıkladılar . Hani derler ya bozacının şahidi şıracı... aynen öyle olmuş .


Biri diğerini kolluyor . Diğeri de onu işe yerleştiriyor . Ne bir sorgulama ne bir münhal hiç birşey yok .
Eeee hani temiz ve şeffaf toplum projesi ?


Kudret bey böyle bir söylem ortaya koymuştu ...


siyasette insanlar böyle dedikleri ile çelişmemeli .


Bugün o koltuk onlara halk tarafından verildiyse yarın halk onu almasını bilir .


Seçimle geldikleri gibi seçimle giderler... lakin kudret bey şunu unutmasın siyasette atacağı her adım yarın karşısına çıkacaktır . Baki olan millet ve devlettir .


O yüzden koltuklar gelip geçicidir . Biz toplumda olan kargaşayı ortaya koymaya devam edeceğiz .
Duyduklarıma göre şehir planlamacıları bile bu planda yanlış yaptıklarını konuşur olmuşlar .


Ada TV’de Günaydın Ada Programı’na katılan KAMUSEN Başkanı Metin Atan ın söyledikleri de çok önemli . Ne dedi Metin bey “Önce emirname ile imarı yasaklayıp kotalar koyuyorlar sonra da İmar Planı hazırlığı içerisinde birdenbire değerli tarım arazileri her nedense bir gecede imara açarak, adeta peşkeş iddialarına sebep oluyorlar. Bu hiç de doğru bir tavır ve hareket değil.” Bu söylemler bugün toplumun duygularına tercüman oldu .


Bu sözler iddia olmaktan çok öteye gider oldu. Milletvekilleri, belediye başkanları , STK lar, dernekler, örgütler ,toplumda ki gruplar ve vatandaş çok rahatsız . Zaten haberlerde yazılarda her yerde görüyor .


Metin bey tüm bu söylediklerine bunun rant olduğunu söyleyerek bitirmesi çok önemli . Eğer rant varsa iş usulsüzdür. Hukuksuzdur. Eee o zaman bu sn Baybars a ters değil mi ? Kendisi bir hukukçu .
Eğer uygunsuzluk varsa bunun acilen giderilmesi elzemdir.

Sn Başbakan’a sözüm o ki ; ortada ki adaletin terazisi şaşmasın. Şaşarsa ne adalet kalın, ne şeffaflık. Toplum huzursuz bu plandan. Derhal sn Tatar bu plan konusunda gereğini yapması gerekmektedir . Türkiye de bile gündem olan bu plan taslağı çok rahatsız edici olmaya başladı . bu çığın altında inşallah kalmaz . Çünkü söylenenler ve iddialar yenilir , yutulur cinsten değil!

Bu haber 1425 defa okunmuştur

:

:

:

: