Fiyasko

Sn Baybars’ın toplum çıkarına dediği planın şekillenmesine sayılı günler kaldı.

Sn Baybars’ın toplum çıkarına dediği planın şekillenmesine sayılı günler kaldı.

Bakmayın siz ona ! Toplum çıkarına dediğine . Toplumun önde gelen kişilerine bakın parti genel başkanlarına bakın milletvekillerine bakın belediye başkanlarına bakın ... onlar ne diyor bir kulak asın da dinleyin .

Onlar bunun toplumun yararına olmadığını, bireysel çıkarlara hizmet için bu planın yürürlüğe gireceğini hep bir ağızdan yüksek sesle konuşmaya hatta bağırmaya her platformda başladılar .

Bu planın rant çevrelerinin işine yaradığını söyleyenleri hiç mi duymadınız sn Baybars. Eğer haklıysanız neden bir açıklama gereği duymuyorsunuz ? Sizi seçenlere bir açıklama borcunuz yok mu ?

Tabi yoktur . Lakin unutmayınız . Bu koltuklar gelip geçici , önemli olan o koltukta otururken halkın menfaatine ne hizmet ettiğindir. Kişisel menfaatlere değil, toplum menfaatine ne işler yaptığındır önemli olan ... bugün ki pencereden baktığımızda toplumun 7 sinden 70 ine herkes sn Baybars ın bu planda çuvalladığından bahsediyor. Olabilir diyelim haydi sn Baybars bir hata yapmış olabilir diyelim ... hani diğer bakanlıklar diğer kurumlar hani Başbakanlık hangisi dur demiş bu plana ? Hiçbiri . Eeeee nerede şeffaf toplum yararına işler yapılıyor söylemi .... yok ! Koca bir boşluk .

Başbakan ne iş yapar ?

Bakanları ile koordineli bir şekilde çalışarak toplumun çıkarına iyi işler yaparak ülkesine hizmet değildir midir ? Bir fonksiyonu . Eee biz öyle bir fonksiyona burada rastlamadık . Ne çabuk unuttu sn Baybars başbakanından gelen ricaları ? Ya da talimatları . Ya da işi inada bindirdi diyelim ...

Adına ne derseniz diyin bu plan baştan aşağı FİYASKO ! Kaç kişi bu plan taslağına baktı . Kahve ağzıyla konuşanları bir kenara koyalım , sn aydınlarımız bir inceleyelim bu planı .. baştan aşağı . Sonuca vardığınızda inşallah zaman geçmemiş olur . Elbette son söz sn Tatar da ama ben bugün bu konuda bile şüpheye düşecek gibiyim ...

Yanlışın neresinden dönerseniz kardır ! Lütfen diyorum KKTC ye hizmet edecek planlara evet diyelim . Bireysel ve tekelcilere hizmet eden olanlara hayır diyelim . Böyle böyle bu toplumu yüceltiriz. Refah seviyesini arttırırız.

Mesele şahsi olmamalı , mesela toplum olmalı . Milli menfaatler olmalıdır .

Bu haber 1669 defa okunmuştur

:

:

:

: