Halkı canından bezdirdiler

Bir sendika menfaatleri için bu kadar acımasız olamaz. Dünden beri halkın yaşadığı sıkıntılar ELSEN’e olan tepki ve nefreti iyiden iyiye artırdı. Hükümetle olan sorunlarını halkın sırtından çıkarmaya çalışan ELSEN bundan böyle bu halktan tek milim destek göremez.

Bir sendika menfaatleri için bu kadar acımasız olamaz. Dünden beri halkın yaşadığı sıkıntılar ELSEN’e olan tepki ve nefreti iyiden iyiye artırdı. Hükümetle olan sorunlarını halkın sırtından çıkarmaya çalışan ELSEN bundan böyle bu halktan tek milim destek göremez.

Yurdun bir çok bölgesinden, dünden beri bana gelen telefonların sayısını artık hatırlayamıyorum. Özellikle Lefke ve Güzelyurt bölgesinde halka su temin eden su motorlarının arıza var denilip elektriğinin kesilmesi, sonra da “grevdeyiz arızaya bakamıyoruz” diyerek bahane uydurması anlaşılır gibi değil.

Ama halk artık bunları tanıdı, öğrendi ve bunların çıkarları için yapmayacakları yol olmadığını çok iyi biliyor.

Yine aynı şekilde Alsancak bölgesinden Malatya Köyü’nden de çok sayıda telefon geldi. Neredeyse 20 saattir Malatya Köyü’nün elektrikleri komple kesik. “Arıza var bakamayız, grevdeyiz” sözlerini duyuyor halk. Aslında arıza ELSEN’in ta kendisinde.

Malatya Köyü’nden arayan bir vatandaş, “Annem hasta makineye bağlı oksijen alması gerekiyor, bu saygısızlar elektrikleri bilerek kesti ve arıza var diye bahane uyduruyorlar, ya anneme bir şey olsa ne olacak” diye veryansın etti “acımasız ELSEN e”.

Sendikal haklarınız mı var alacağınız, olabilir, haklı da olabilirsiniz.

Ancak tek yol halkın elektriğini kesmek mi?

Yani, arıza olur gitmezsiniz, anladım grevdesiniz de!

Var olan bir elektirği kesip, arıza oldu ne demek?

Bu nasıl bir sorumsuzluk ve hadsizlik!

Bu mu sizin sendika anlayışınız?

Bu halk bunları asla unutmayacak!

Gün gelecek zor durumda kalacaksınız ve o elektriğini kestiğiniz halktan destek isteyeceksiniz işte o zaman bu halk da size sırtını dönecek zaten şimdiden halk sizin ne olduğunuzu anladı ya.

Başbakan yurtdışında temaslar gerçekleştiriyor ve bunu fırsat bilen menfaatçi sendika ELSEN, aniden süresiz greve gidiyor, halkın var olan elektriğini kesiyor ve arıza var diyor.

Arıza sizsiniz ELSEN, gerçekten arızasınız.

Malesef tarihin en kötü yönetimini sergiliyor şu andaki ELSEN yönetimi.

Elde viski bardağı ile sendika yönetilemeyeceğini hala öğrenemiyen birileri ancak halka bu kadar cefa çektirebilir. Bu kadar sorumsuz sendikacılık yapabilir.

Hükümet kendine göre haklı davranarak ve yasanın da verdiği yetkiye dayanarak ELSEN’in grevini 60 gün süreyle yasaklıyor, sendika yönetimi “biz bunu tanımayacağız” diyor.

Artık bu iş çığrından çıkmaya başladı gerçekten. Bu işler voyvodalıkla olmaz, bu ülkenin bir yasaları ve kuralları var. Siz grev yaparsınız, hükümet ülke menfaatlerini göz önüne alarak grevi erteler, sizde o süreyi bekler ve sonuç odaklı görüşmeler gerçekleştirirsiniz.

Amaç “üzüm yemek mi yoksa bağcıyı dövmek mi”

Ama yandaş partileriniz iktidarda olmazsa bu sendikalar bağcıyı döver, üzümü de yer.

Ama yandaş partileri iktidarda olursa “kış uykusuna yatarlar” tüm olumsuzluklara rağmen kıllarını bile kıpırdatmazlar.

Halk bunları öğrendi, hemi de çok iyi öğrendi
Halkı canından bezdirdi bu “fırsatçı, çıkarcı sendikalar”...


Bu haber 8242 defa okunmuştur

:

:

:

: