3 maymunu oynamaya devam

Bazı yerlerden telefon alıyoruz . Türkiye’deki dostlarımız da gazeteci arkadaşlarımız da imar planı hakkında bayağı ilgililer .

Bazı yerlerden telefon alıyoruz . Türkiye’deki dostlarımız da gazeteci arkadaşlarımız da imar planı hakkında bayağı ilgililer . Şahsıma sordukları sorularda imar planında neler olduğunu, iddiaların neler olduğunu sordular . KKTC’de neler oluyorlar pek ilgililer. Onlar bile olaylara karşı ilgisiz değiller . Yakın zamanda Türkiye’de basında okursunuz . Ben olanı gördüklerimizi, evrakları ile kendilerine yolladım . Bakalım onlar da kendilerine düşeni fikirleri ile yoğurup köşelerinde ve haberlerinde yer vereceklerdir diye düşünüyorum .

Biz Türkiye’de bile kendimize okur bulmuşken 3 maymunu oynayanlardan ses çıkmamaya devam ediyor . Ne görmüşler ne duymuşlar ne de bilmişler ... Türkiye’den bile konuya ilgi alaka çok şu an . Ama bu planda yetkili olanlardaki durum bizi şaşırtmaya yetiyor.

Çevreyi , planları , tarım arazilerine kıyan bu plan ne olacak herkesi merakla bekler duruma soktu . Plan bazılarına rant sağladığı konusu dillerde dönüyor . Bu plan birini zengin ederken diğerinin de emeğinden çalacağını herkes söyler oldu. Ama siyasiler halen neyin peşindeler anlamış değiliz . Bu kadar yer yerinden oynuyor ama halen imar planında ne bir değişme ne bir durdurma ne de bir reform söz konusu .

Bizden söylemesi halkın refahına katkı sağlamayacak bu planım yürürlüğe girmemesi toplumun da kamununda yararına olacaktır . Bu hükümet aslında bu planla kendi ömrünü tamamlamaya doğru gidiyor. Çünkü bu plan halkın çıkarını gözetmekten çok sanki longbeach de olduğu gibi bazı zümrelerin çıkarlarını savunur olmuş . Bu iddialar bizim tüylerimizi diken diken etmiştir . Ateş olmayan yerden duman çıkmaz ! O yüzden biz durum söz konusu ki , bu söylenenler ortada . Sn Haluk doğandor un planlar hakkında gösterdiği resmî belgelere cevap veremeyenlere sözümüz şu ki doğru tekdir. Yanlışı topluma doğru gibi göstermek etik değildir ! Etik olan doğruyu yapmaktır.
O bakımdan olmayan olmuş gibi göstermek nasıl bizim işimiz değilse, yalan olanı doğru gibi göstermekte sizin işiniz değil .

Biz her zaman kamu faydasına olacak işlerin arkasında olduk. Genelde dış politika, uluslararası ilişkiler, uluslararası hukuk, diplomasi, siyaset bilimi ve güvenlik konularında yazılar ile toplumda ki bireylere görüşlerimizi deklare etmeye çalışıyoruz . Lakin bu olanlara karşı sessiz kalmak da bana yakışmaz . O yüzden onlar konuşana doğruyu yapana kadar biz de köşemizden yazmaya devam edeceğiz . Okurlarımızdan mailimize çok yorum geliyor . Gelen yorumlar da şahsıma bu olayın karşısında oldukları yorumlarını alıyorum . Yanı bizle aynı fikirler de olanlar çok . 1 mailimde şöyle diyordu ; bazı taraftarlar ve nemacılar da pastadan pay almak İçin bu planın arkasında olanlar ile beraber yürümeye devam ediyorlar ama en ufak bir rüzgarda gemiyi terk edecekler “ diyerek doğru bir yorumla beni karşı karşıya bırakmıştır . Bunu da sizle köşemden paylaşmak istedim .

Bu haber 1691 defa okunmuştur

:

:

:

: