Bir Oyuncu, 7 Milyon TL Harcadığı Karakterini 3.800 TL'ye Satan Arkadaşını Mahkemeye Verdi

Çin'de bir oyuncu, geliştirmek tam 7 milyon 428 bin TL harcadığı karakterini 3.800 TL'ye satan arkadaşını mahkemeye verdi. Mahkemenin kararı hesabın orijinal sahibine verilmesi yönünde oldu.
Çin'de bir oyuncu, geliştirmek tam 7 milyon 428 bin TL harcadığı karakterini 3.800 TL'ye satan arkadaşını mahkemeye verdi. Mahkemenin kararı hesabın orijinal sahibine verilmesi yönünde oldu.

Günümüzde birçok oyun, karakterinizi çok daha hızlı bir şekilde geliştirebilmeniz için ücretli hizmetler ve eşyalar sunmakta. Fakat sanıyoruz ki hiçbirimiz bir oyuna az sonra anlatacağımız kişi kadar para yatırmamıştır. Hatta yine hiçbirimiz bu adamın yaşadığını yaşamamıştır.

Çin’de bir adam oynadığı Justice Online’da karakterine bugüne kadar günümüz kuruyla 7 milyon 428 bin TL yatırmış. Fakat olay yalnızca bu adamın oyuna bu kadar fazla para yatırmasıyla sınırlı değil. Adamın oyundaki karakteri bir arkadaşı tarafından yalnızca 3.700 TL’ye satılmış.

Karakterin sahibi Lu Mou, yaklaşık 7 milyon 425 bin TL zarara uğramasını sağlayan Li Mouscheng isimli arkadaşına dava açmış. İddiaya göre Mouscheng, arkadaşının ona oynaması için verdiği karakteri 388.000 yuana satmaya çalışırken ‘ aşırı oyun oynamak sebebiyle sersemleşmesi ’ sonucunda bir hata yapmış.

Mahkemeye taşınan bu ilginç olay yine ilginç bir şekilde sonlanmış. Siçuan Vilayeti Hongya İlçe Mahkemesi’ndeki hakim, karakterin orijinal sahibine geri verilmesini kararlaştırmış. Aynı zamanda karakteri satın alan kişinin zararının karşılanması için 73 bin TL ödenmesi gerektiği kararı verilmiş.

Hakim tüm bu kararlarının ardından insanları çok fazla oyun oynamanın zararları hakkında da uyarmış. Peki Mouscheng, karakteri kendisine oynaması için veren Mou’ya neden ihanet edip de satmaya kalkışmış? İşte olayın bu kısmı, oyun dünyasının tehlikelerini ortaya çıkaran kısım.

Bu olay, günümüzde hesabını tanımadığı kişilerle paylaşanlar için ders olmalı. Yoksa hesabınızı oynaması için verdiğiniz bir kişi size Mouscheng gibi ihanet edebilir ve hesabınızı çalmaya ya da onun üzerinden gelir elde etmeye kalkışabilir. Dolayısıyla oyun hesaplarınızı kimseyle paylaşmamanız sizin için en iyisi olacaktır.
Bu haber 1306 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER