Yanlış hesap Bağdat’tan döner

KKTC Cumhurbaşkanı sn Akıncı ve ekoloji platformu temsilcilerinin yaptığı toplantıda konuşulan imar planı hakkında ki görüşler bizim görüşlerimizle aynı paralel de olması sevindirdi .

KKTC Cumhurbaşkanı sn Akıncı ve ekoloji platformu temsilcilerinin yaptığı toplantıda konuşulan imar planı hakkında ki görüşler bizim görüşlerimizle aynı paralel de olması sevindirdi .

Sn akıncı nın bu plan hakkında fikirlerini açıklarken rant kelimesini telafuz etmesi ve kamu yararını planlarda esas alınmalıdır demesi sizce aslında sn Baybars a bir uyarı değil mi !

Bence herkes şapkasını önüne koyup düşünmelidir .

Kaç kez uyardık köşemizden , yayınlarımızdan hatırlamıyorum .

Lakin sn Baybars bildiği yolda yürümeye devam ediyor .

Biz kamu yararına olacak plan istiyoruz .

Bireysel kazançlara kapı açan plan değil !

Rant çevrelerine hizmet ediyor diyen toplumun önde gelen kişileri, siyasileri , dernek başkanlarını duyduk . Duymaya da devam ediyoruz .

Şurada sayılı günler kaldı .

Daha önce ne demiştik ? Zararın neresinden dönersek kârdır !

Bu kâr ! Toplumsal çıkardır . Bireysel değil . Bu planı hazırlanan şehir planlamacılarının bile içlerinde bile kuşkular varken , bile bile kime inat neye inat ediyoruz .

Bence inadı bırakıp Ülkemiz ekonomisine payda getirecek işlere eğilelim .

Başka konulara bakalım .

Bu konuda ne yapmamız gerekiyor diye bana sorarsanız , planın taslağını bir daha gözden geçirip , yeniden bir taslak oluşturup işin Erbapları ile kamusal yararı gözeten plana evet dememiz gerekiyor .

Bunun dışında ki önümüze gelecek plan kamusal çıkara hizmet etmeyeceğinden çıkmaması en doğrusu olacaktır .

Dere yataklarını , tarımsal arazileri imara açan bu plana dur dememiz en doğrusu !

KKTC ekonomisine destek yerine belediyelere külfet olacak bu taslağın biran evvel iptali en doğrusu olacaktır .
O bakımdan sn Baybars ın da şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekmekte. Kamusal yararı olmayan bu planı ekibi ile beraber tekrar gözden geçirmesi en doğrusu olacaktır .

Bir söz vardır sn Baybars ...” YANLIŞ HESAP BAĞDAT TAN DÖNER “ o bakımdan sn bakanımıza bir tavsiyede bulunayım. Bu planın hazırlanmasında kendisi ile hareket edenlerden çok halk ne diyor bir ona bakmasını tavsiye ederim .

Halk aslında vicdanımızın muhasebesidir.

Muhasebe yapmadan hesaplar kitaplar her zaman yanlış çıkar !

Bu haber 1477 defa okunmuştur

:

:

:

: