Baybars’a gereken cevap geldi

Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi belediyelerinin başkanları imar taslağını reddettiler.

Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi belediyelerinin başkanları imar taslağını reddettiler.

Sebeplerini de söylediler .

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’na göre bu imar planı adaletli ve şeffaf olmadığından reddettiklerini belirti .iskele bölgesinde kurulması düşünülen üniversiteye yönelik yoğunluk konusunda planda sıkıntıların olduğunu ,bu bakımından büyük yanlışların bulunduğunu deklare etti . Ayrıca kiralama yöntemi ile büyük bir yanlışa sebebiyet verildiğini açıkladı.

Taşkın ve dere gibi alanlarda yapılaşmaya göz yumulduğunu belirten Sadıkoğlu bizlerle aynı fikirde olduğunu basın açıklamasında belirtti.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar da her bölgenin kendine has özellikleri bulunduğunu buna göre imar planı yapılması gerektiğini belirtti. Kırsal kesimde bulunan halkın daha önce imar planlarıyla mağdur edildiğini bu planda da mağdur olacaklarından bu planı onaylamadıklarını belirtti.

Ayrıca bizimde söylediğimiz gibi zurnacılar da sözlerine bu planın adaletsizliğinden bahsederek devam etti. Bu planda biri zenginleşirken diğeri fakirleşiyor diyerek tepkisini ortaya koymuştur .Yukarıda başkanların dediğine bakılırsa ve toplumun kanaat önderlerine bakılırsa herkes planın adaletsizliğinden dert yanıyor . Kamuyararına bir planın olmadığı ortada . Plan birey çıkarlarını öne çıkarıyor . Ayrıca sayın Baybars tak ajansına verdiği açıklama da planın yürürlüğe gireceğini belirten sn Baybars a sözüm şu ki ; dereyi görmeden paçayı sıvamasın . Çünkü bugün başkanların ortaya koyduğu olgunluk aslında bu planın ne kadar yanlış olduğunun göstergesidir .

Sn Baybars ben çaldım ben oynarım diyerek yola devam edecektir. Lakin unutmasın sn Tatar da bugün gelinen noktada bu plana evet demeyecektir . Hatalar hatalar nereye kadar ? Sn Baybars a bugün gösterilen sarı kart aslında tam zamanında olmuştur . Bu plan düşük yapmıştır . O yüzden bir an evvel doğru ve adaletli şekilde bir plan taslağı için herkes Kolları sıvamalıdır .

Belediye başkanlarının aslında bugüne kadar gelinen süreçte dikkate alınmadığı ortaya çıkmıştır . O bölgenin ihtiyaçlarını başkanlar daha iyi bilmektedirler. Başkanların süreç dışında bırakılması sürecin ne kadar adil olmadığını ortaya koymaktadır .

Hakkaniyetli, adaletli , vicdanımızı ortaya koyarak bireysel değil toplum yararına kamu yararına olacak plan için evet diyoruz. Bunun dışında yapılacak planların karşısında olacağız .

Bugün gelinen noktadan sonra eğer hala kamuoyunun dediklerine kulak kapatanlar siyaset mezarlığında yer alacaktır . Siyaseten bir gelecekleri de kanaatimce olmayacaktır . O bakımdan bugünden tez yok bu taslak da bulunan gedikler kapatılmalı. Adaletli bir şekilde yola devam edilmelidir .

Biz her zaman güçlünün değil haklının yanında yer almaya devam edeceğiz .

Bu haber 1589 defa okunmuştur

:

:

:

: