ARIKLI: BAYBARS RANTIN ORTAĞI MI?

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı: Sayın İçişleri Bakanı, bir inat üzerine bir politikayı benimsemiş durumda. İki konuda ısrarcıydı.
YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı: Sayın İçişleri Bakanı, bir inat üzerine bir politikayı benimsemiş durumda. İki konuda ısrarcıydı. Bir tanesi vize ve ikamet tüzüğüydü. Bu konuda herkesi çok yordu. Bir tanesi de emirname konusu. İçişleri Bakanı, emirname konusunda ciddi şekilde riskleri göze almış durumda. Sayın Baybars bu şekilde planı çıkarırsa kendi siyasi sonunu da hazırlamış olacak. Çünkü kendi seçim bölgesi olan Mağusa’da da halk kendisine tepkili. Kimlere ne söz verdi bilmiyoruz.

Birkaç tane küçük makyajla bu planı çıkarmak istiyor. Meclis’te bölgede yatırım yapan şirketler soruldu. Bölgede çok ciddi rant iddiaları, şaibeler var. Ama Sayın Baybars bunlara cevap vermedi. Bu sefer ne oldu? Sayın bakanın gizlediği, sakladığı, üzerini örtmeye çalıştığı bir takım sırlar var yorumlarına neden oldu. Ben orada “o rantın ortağısın” diye sayın bakanı suçlamak istemiyorum ama kimdir bu şirketler? Çıkıp kendisi açıklamalıdır. UBP geçen dönem bu imar planına karşı kıyamet koparmıştı. O zaman hayır diyen UBP’nin Genel Başkanı, milletvekilleri, şimdi koltuk uğruna evet diyorsa bu da sorgulanmalıdır.
Bu haber 112 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER