Başbakan Sn Tatar neden susuyor?

Sn Baybars’ın imar planı hakkında her taraftan eleştiriler gelmeye devam ediyor .Lakin sn bakanımız bildiğini yapmaya inatla devam etmeye kararlı gibi.

Sn Baybars’ın imar planı hakkında her taraftan eleştiriler gelmeye devam ediyor .Lakin sn bakanımız bildiğini yapmaya inatla devam etmeye kararlı gibi.

KTMMOB dan gelen açıklamalara bakılırsa tarımsal arazilerin imara açılması olayı ülke için büyük sorunları doğuracağa benziyor. Tarımsal arazilerin ortadan kalkması ile tarımın sona ereceğini söyleyenler boşa bunları söylemiyor elbette. Mesela deniz yakın bölgelerde toprakta ki tuzluluk oranı yüksek olduğunu ben değil ilkokulda ki öğrenciye bile sorsanız size söyleyebilir.Lakin imara açılmasının yanında tarımsal arazi olarak denize bitişik parsellerin tarımsal arazi olarak ilan edilmek istenmesi nereden bakarsanız bakın FACİADIR!
O bakımdan tarımsal amaçlı arazilerin nasıl imara açılması facia ise bu söylediğimiz de intihardır.
Peki bu olaylar olurken TARIM BAKANINDAN YA DA TURİZM BAKANINDAN GÖRÜŞ ALINDI MI ?
Eğer alındıysa tarım bakanı ya da turizm bakanı bu konuda nasıl bilgilendirildi?
Çünkü bir tarafta tarımı baltalayacaksın diğer taraftan turizm arazilerini imara kapatıp yerine tarımsal amaçlı patates tarlası ilan edeceksin.

Eeee öyleyse…

Bir yerde yanlış var .

Eğer tarımsal faaliyetler sona erecekse bu ilgili bakanlık ne işe yarar?

Ben buradan sayısız kez seslendim. Ben burada suçlu aramıyorum. Sorunu çözelim hep beraber ortadan problemi kaldıralım istiyorum. Sn cumhurbaşkanı akıncı bu konuda açıklamalar da bulunuyor, ilgili kişilerle toplantı yapıyor, lakin başbakan sn tatar ortada yok.
Nerede olduğuna bir baktığımızda , Ya festivalde ya da bir açılışta. EEE bu nasıl kabinedir sn başbakan ? Siz değilmiydiniz şu ALİ BEY İN İŞİNE BAKIN BİR DAHA diye bakanınıza seslenen.

Eee

Ne oldu?

Ne sözü söyleyen ortada var , Ne de sözü dinleyen!

Kabineniz de ki bakanınız bile lütfedip sizi dinlemezken yarın cumhurbaşkanlığı adaylığınız gerçekleştiği zaman seçildiğiniz taktirde, kimin hakkını nasıl savunacaksınız.

Siz en iyisi bence bir daha bakanınıza bu yapılan yanlışı bir daha aktarın. Toplumun her kesiminden olumsuz yorumlar gelirken , toplumu hiçe sayarak yürütülmek istenen bu plan ölü doğum olacaktır. O bakımdan en doğrusu planı reform ederek yanlışların düzeltilmesi olacaktır.

DP GENEL BAŞKANI, CTP GENEL BAŞKANI mecliste neler dedi hiç mi duymadınız? 3 maymunu oynamamıza gerek yok. İş ortada . O bakımdan ivedilikle bu plan düzeltilmesi elzemdir.

Birleşik kuruldan kart gören bu planın tekrar fırında ısıtılıp sofraya konulması karnımızı doyurmaz aksine milleti zehirler. O yüzden bu plan doğruları ile karşımıza gelmelidir. Bu plan çevreci bir plan değildir. Ekonomiyi destekler bir plan değildir. Bu plan demografik yapıyı destekler plan değildir. Çiftçiyi, Esnafı , Tüccarı, Turizmciyi , Yatırımcıya destek olacak bir plan hiç değildir.

Bu haber 1480 defa okunmuştur

:

:

:

: