İmar planına başbakandan onay çıkmaz

Başbakan Sn Ersin Tatar da sesimizi duymuş olacak ki kendisi de sn Baybars ın ortaya koyduğu planın karşısında yerini aldı .

Başbakan Sn Ersin Tatar da sesimizi duymuş olacak ki kendisi de sn Baybars ın ortaya koyduğu planın karşısında yerini aldı .

Yanında ki ekip ile iskele ye giden sn Tatar , durumun vahametini iskele teşkilatından da dinledi . Beraberinde ki ekipte bakanlar ve milletvekilleri de vardı. Yapılan toplantı da imar konusunda rahatsızlıklar dile getirildi.

Ortak çıkan kanı planın adaletsizliği barındırdığı , paylaşımcı ve adil bir plan için düğmeye basıldı . Hatta Başbakanlık denetleme kuruluna talimat da verildi .


Bakalım sn Baybars şimdi ne yapacak ?

Devam mı edecek inadında? Toplumsal çıkarı ve adil plana uymayan bu plan yeniden gözden geçirilirse tekrardan doğruları ile karşımıza gelirse o zaman evet deriz !

Aksi durumda yine karşısında durmaya devam edeceğiz . KKTC kimsenin tapulu malı değildir . Ortak çıkarlar doğrultusunda bu plan herkesime hitap ederek onaylanması en doğrusu .

Biz köşemizden hep yazdık . Lütfen adil olun . Adaletli olun . Ortak çıkarları savunun diye . Lakin bildiği yolda dikine gidenler bugün siyasette son günlerini yaşıyorlar . Çünkü yetkiyi veren halktır . Halka hizmet etmeyen bu plan tatbiki hazırlayanların yüzüne çarpılacağı gün gelecektir diye kaç defa söyledik. Lakin burnunun dikine gittiler .

Hatta bir yazımda demiştim ki , zararın neresinden dönersek kar dır!

Demek ki bizi dinlemek sizin işinize gelmedi . O yüzden bugün bu noktalara gelindi .

Başbakan da sesimizi duydu plana hayır dedi ve onaylamayacak . Lakin Başbakan ile aynı fikir de olmayanlar bu planı yürürlüğe koymak için alternatif yollardan gitmeye devam edecekler . Bu da hükümette çatlakları beraberinde getirecektir .
Bir inat uğruna hükümet bozulacak . Yeniden seçimlere belki gidilecek . Ben hep buradan sizlere yazdım . Kişisel menfaatleri değil devletin istikbalini düşünmeliyiz .

Koalisyon hükümetinin belki de son zamanları . Bakalım görelim dediklerimizde haklı olduk . Neler olacak hep beraber izleyip göreceğiz .

Doğu Akdeniz de ki gelişmeler hakkında bilgi edinmek isteyen okurlarımız Emin’in çoktur . Tarafıma gelen mailler de yorumlarda bu yönde . Lakin şunu bilin doğu Akdeniz’de bugün Türkiye ve KKTC arasında yapılan işbirliği tam anlamıyla mükemmel . Türkiye ve KKTC kendi çıkarları doğrultusunda işbirliğine devam edeceklerdir. Bu işbirliğinin arkasına imzalanan Türkiye - Libya arasında ki kıta sahanlığı anlaşması doğu Akdeniz’de menfaatlerimizin aleyhinde işbirliğine girenlere Osmanlı tokadı gibi olmuştur .

Hem dış politika da hem iç politika doğru adımlar atmak isteyen başbakanımız sn Tatar ı bugün köşemizden alkışlıyoruz .

Bu haber 1504 defa okunmuştur

:

:

:

: