“Yalancının mumu yatsıya kadar yanar”

Sayın Bakan Ayşegül Baybars Kadri, bu halk sizin gibiler yüzünden siyaset kurumundan soğudu. Evet ne yazık ki, gerçek bu. Bakın yazıyorum hem de tüm açıklılığıyla.

Sayın Bakan Ayşegül Baybars Kadri, bu halk sizin gibiler yüzünden siyaset kurumundan soğudu. Evet ne yazık ki, gerçek bu. Bakın yazıyorum hem de tüm açıklılığıyla.
Doğruları söylemiyorsunuz ve hem de Cumhuriyet Meclisi’nden yaptığınız doğru olmayan söylemlerinizle halkı yanlış bilgilendiriyorsunuz.
Önceki gün, Cumhuriyet meclisi’nde bakanlığınızın bütçesini görüşürken, size yöneltilen ve çok sık konuşulan ve sizin ısrar ve zoraki bir üslupla geçecek dediğiniz imar planı sorularından bunalmış olacaksınız ki, o kürsüden yanıltıcı bilgileri paylaştınız ve bizler de Meclis TV’den sizi izledik ve hayretler içinde kaldık.
Yalnız biz mi hayretler içinde kaldık, HAYIR!
Sayın Bakan, önceki akşam Meclis kürsüsünde YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun size yönelttiği hayli çarpıcı iddialı sorulara yanıt ararken Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’nin bu plan için yaptığı 8 önerinin 7’sini gerçekleştirdiğinizi söylediniz, söylediniz de, “doğruyu söylemediniz” ne yazık ki.
Yine KTMMOB’nin son dakika katkı koyduğunu yinelediniz. Bu da doğru değilmiş Sayın Bakan.
Halkı Meclis kürsüsünden bu söylemlerinizle yanılttınız ama biz bu doğru olmayan söylemlere daha fazla dayanamadık ve dün sabah “Günaydın Ada Programı’nda” algı operasyonuyla yanıltmak istediğiniz konunun öyle olmadığını söylemesi için KTMMOB Başkanı Seran Aysal’ı canlı yayına telefon bağlantısıyla bağladık.
Ve Seran Aysal sizi yalanladı.
Asla dedi, Sayın Bakan bizim görüşlerimize değer vermedi, 8 öneriden sadece bir buçuğunu yerine getirdiler, diğerlerine ise hiç dokunmadılar dedi, Seran Aysal. Sizden plan taslağını incelemek için istemelerine rağmen ne yazık ki, Birleşik Kurul oylamasına sadece 3-4 gün kala gönderdiğinizi söyledi.
Sizler Yüce Meclis’i halkı yanıltmak, gerçekleri saklamak için mi kullanıyorsunuz veya dokunulmazlıklarınızın arkasına saklanarak, Sayın Baybars Kadri!
Eski bir “atasözü” vardır Sayın Bakan Baybars Kadri, “yalancının mumu yatsıya kadar yanar” diye, her nedense çocukken çok merak ederdim, yalancının mumu mu olurmuş! Neden yatsıya kadar yanarmış! Diye.
Neyse büyüyünce öğrendim.
Ama gerçekten de “yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış”.
Yine bazı gerçekleri telefonla bağlandığı sabah programında ortaya çıkardı Seran Aysal, hem de teknik olarak izah etti.
Yani, öyle ilginç şeyler var ki planda sevgili Aysal onları da hatırlattı bize.
Mesela;
Yeniboğaziçi Belediyesi’nin imara açın dediği yerin “2. Derecede tarım arazisi” olduğunu söyleyerek imara açmıyorsunuz ama İskele Longbeach’de “1. Derecede vasıflı tarım arazisini” imara açıyorsunuz. Bu nasıl bir tezattır Sayın Bakan Baybars Kadri!
KTMMOB Başkanı Seran Aysal teknik anlamda konuştuğu için bu planın kimlere ve nasıl hizmet edebileceğini, adını neden tüm çevrelerin rantla ilişkilendirdiğini şimdi daha iyi anlamaya başladım.
Zaten işin başında bile Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu’nun dediği gibi “Rant çevrelerinin aç gözlü talepleri” söylemleri gerçek oldu da o sebepten herkes aynı ismi kullanmaya başladı bu planla ilgili olarak.
Keşke siz dokunulmazlığına sığındığınız Meclis’te doğruları söyleseydiniz, keşke!
KTMMOB Başkanı Seran Aysal da sizi yalanlamasaydı, keşke
Ah bu teknoloji yokmu!
Artık hiç bir şey eskisi gibi değil Sayın Bakan,
“Söz uçar, yazı kalır” zannettiniz ama
Ne söz uçtu ne de yazı kaldı,
Hepsini kayda aldık ve arşive koyduk, zamanı gelince çıkaracağız ve bu satırlara aynen şunu yazacağız;
“Yalancının mumu yatsıya kadar yanar”.Bu haber 8332 defa okunmuştur

:

:

:

: