Herkes kartlarını açtı

Birinci sınıf tarım arazilerini İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri’ye açtırtan rant çevreleri, Baybars’ın Başbakan Tatar tarafından bypass edilerek, planın revizyonunu Saner’in başkanlığındaki komiteye devredilmesine çok içerlemişler anlaşılan.

Birinci sınıf tarım arazilerini İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri’ye açtırtan rant çevreleri, Baybars’ın Başbakan Tatar tarafından bypass edilerek, planın revizyonunu Saner’in başkanlığındaki komiteye devredilmesine çok içerlemişler anlaşılan.
Oyuncağı elinden alınan şımarık çocuklar gibi daha şimdiden mızıkçılık yapmaya başladılar bile, “aç gözlü rant çevreleri.”
Daha fazla dayanamadılar ve rant ellerinden kayıp gidecek diye şimdiden, oraya buraya saldırıp, beynat vermeye başladılar bile. Yanı kısaca “DEŞİFRE” olmaya başladılar.
Hem de hiç bir şeyden çekinmeden.
Neden mi?
Çünkü rant çok büyük, e bu kadar paraya değer doğrusu.
Oysa öyle mutlu ve umutluydular ki, Sayın Baybars Kadri’nin Planı’nın geçeceğinden.
Ortada bir rant olduğu gerçek
Mi diye düşünmeye gerek bile yok.
Rantın parasal miktarını YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı hesaplatmış bile uzmanlara. 120 milyon sterlin diyor sayın arıklı.
Bakın bugün gazetemizin ön sayfasında, yer alan bir haberde, dün Ada Tv’de canlı yayın konuğu olan, Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın ağzından aynen şunlar yazıyor,
Arıklı: “Baybars, oyunun parçası mı yoksa kurbanı mı!”
Emirname’nin davul-zurnayla duyurusu yapıldıktan sonra, bazı açıkgöz firmalar 400 proje ile 20 bin konut izni aldılar. Bunun parasal değeri 120 milyon Sterlindir. Birilerine 120 milyon sterlin civarında bir rant sağlandı. Sayın Bakan bilerek veya bilmeyerek bu oyunun parçası mıydı, kurbanı mıydı bilmiyorum ama netice itibari ile orada birilerinin rant sağlamış olduğu görülüyor. Ada TV ve Star Gazetesi aylardır manşetten bu konuyu işledi ve açığa çıkardı.
Evet aylardır Ada Tv ve Star Kıbrıs bu konuyu “RANTI” herkese anlatabilmek için, bıkmadan usanmadan hergün işleyerek halka anlatmaya çalıştı. Sonunda herkes bu planın “RANT” içerdiğini öğrendi artık.
Peki Sayın İçişleri Bakanı Baybars Kadri hala neden öğrenemedi bu planın “RANT” içerdiğini sizce!
Sayın Arıklı’nın şu sözüne takıldım bende, hani derler ya “ateş olmayan yerden duman çıkmaz”.
Arıklı: Rantın parasal değeri 120 milyon Sterlindir. Birilerine 120 milyon sterlin civarında bir rant sağlandı. Sayın Bakan bilerek veya bilmeyerek bu oyunun parçası mıydı, kurbanı mıydı bilmiyorum ama netice itibari ile orada birilerinin rant sağlamış olduğu görülüyor.
Kurban mı?
Rant mı?
Hatırladınız mı, Cumhuriyet Meclisi’nde yine Sayın Bakan Baybars Kadri, Sayın Arıklı’nın, Longbeach’den kimler arazi kapattı, kimlere ne kadar imar hakkı tanındı” diye sormuştu ya.
İşte o anda çok merak etmiştim, o soruya verilecek yanıtı.
Ama yanıt gecikmedi!
“Ben bunu paylaşmayacapğımı söylemiştim” dedi Sayın Bakan.
Neyi paylaşmıyorsunuz Sayın Bakan onu olsun söyleyin bari!
Nasılsa herkes kartlarını açtı ve çık oynuyor,
Rant çevreleri artık kendilerini saklamaya gerek bile duymuyor.
Yaygaraya başladılar bile, ellerinden “RANT” kaymaya başlayınca.
İşte halk bu rant çevrelerini görüp artık ona göre tavır belirlemeli.
Değil ama!

Bu haber 8960 defa okunmuştur

:

:

:

: