Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN postalları Trablus Garpta kalmıştı

1911 yılında Osmanlı zabiti olarak, Gazi Mustafa Kemal, iddiaya göre Kıbrıs’tan da geçerek Libya’ya gitmiş ve oralarda hem Libya ordularını eğitmiş hem de savaşmıştı.

1911 yılında Osmanlı zabiti olarak, Gazi Mustafa Kemal, iddiaya göre Kıbrıs’tan da geçerek Libya’ya gitmiş ve oralarda hem Libya ordularını eğitmiş hem de savaşmıştı. Osmanlı ordularının Libya toprakların da dökmüş olduğu kanlar var, tarih gelir ve bize bunları hatırlatır. Biz büyük bir milletiz gittiğimiz her yerde mutlaka hakimiyet kurmuş ve o toprakları yönetmişiz. Osmanlı çöküş döneminden sonra batılı emperyalist güçler bizim yönettiğimiz bu topraklarda huzur diye bir olgu bırakmadılar.
Aradan bir asır geçti devletler tarihinde çok bir zaman değildir. Gün geldi Türkün adaletine ihtiyaç doğdu, boşuna dememişler bizler millet olarak küllerimizden yeniden doğarız.
Malazgirt de, İstanbul da, Balkanlar da, Çanakkale de, Sakarya da, Erenköy de yeniden doğduk. Şimdi sıra orta doğuda Suriye de güvenli bölgeyi oluşturduk. Milletimizi derinden üzen ve bizi daha da güçlü olmaya mecbur eden terör belasını milletimizin gündeminde Allah’ın izni ile kaldırdık ve daha da mücadele ile yok edeceğiz.
Libya ile varılan deniz alanlarını sınırlama anlaşması, Doğu Akdeniz de dengeleri değiştirmiştir. Allah Cumhuru Reis RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN gani gani razı olsun. Ordumuza Libya da görev düşerse, bu görevi ifa edeceğimizin işaretini verdi sn ERDOĞAN.
ATATÜRK’ÜN postallarının izleri var o topraklarda, biz orada kara emperyalizm önüne geçmek için gideriz, siviller ölmesin, istikrar sağlansın diye gideriz.
Onbeş yıl gibi çok kısa bir sürede ERDOĞAN başkanlığın da Türkiye’nin geldiği gerçek ortada, küllerinden uyanan bir millet ve güç. Artık bizi hesaba katmadan Doğu Akdeniz ve Orta Doğuda kimse plan yapamaz, ABD de dahil buna.
Libya’nın üzerine ilk bombaları yağdıran, kendilerini demokrasinin merkezi olarak tanıtan Fransa oldu. Fransız eski başkan Sarkozi, Kattafi’yi yok etmek için düğmeye bastı ve binlerce masum sivil halkı da uçakları ile bombalayıp öldürmüştü. Haftalarca süren bir kovalamadan sonra da Muammer Kaddafi’yi kendi insanlarına öldürtmüştü bu demokrasi beşiği batılı kara emperyalistler.
Ondan sonra da Libya ve insanları iyi gün görmedi. Yokluk, kaos ve ölüm, ancak ülkenin doğal zenginliğini sömürüyor batılı güçler.
Kaddafi, Fransa da CB seçimlerinde çadır kurmuştu. Sarkozi çadırı ziyaret ederek maddi destek de almıştı. Daha sonra Kaddafi satın aldıkları petrolü, para olarak değil altın olarak ödenmesini talep edince çok kısa sürede yok edildi.
İnşallah Allah’ın izni, Türkiye’nin gücü ile Türk ordusu görev için Libya’ya barış ve istikrar için gidecektir. Allah yolumuzu daim açık kılsın.
Bu haber 2616 defa okunmuştur

:

:

:

: