Rumlar tehlikeli sularda yüzüyor

Türkiye uluslararası alanda her bakımdan önemli bir aktör oldu . Bugün yaptığı manevralar ile düşman çatlatır cinsten girişimleri ortadadır .

Türkiye uluslararası alanda her bakımdan önemli bir aktör oldu . Bugün yaptığı manevralar ile düşman çatlatır cinsten girişimleri ortadadır .

Dün Suriye de kendi çıkarları için Suriye’yi karıştıranlar bugün Libya da benzeri oyunları kurmak istemektedirler . Libya’nın tanınan devleti ile Türkiye arasında imzalanan mutabakat sonrası uluslarası alanda bu mutabakat büyük yankı uyandırdı .

Nasıl doğu Akdeniz de dengeleri 2 gemi ile bozduysak , bugün de Libya ile imzalanan anlaşma sonucunda dengeler bozuldu . Libya ile imzalanan anlaşmanın etkisi derinden hissedilmiş olacak ki acısı Rum ve Yunan tarafından çıktı . Libya da ki anarşik yapıyı kurmak isteyen General HAFTER destekçilerin Rumlar’la aynı kareye girmesi oynanan kurulmak istenen düzenin bir örneği .

Mesele ortada . Halen neyin tartışmasını yapıyoruz . Aleyhimizde ne oyun kuruluyorsa bugün Rum ve Yunan arkasında . Tarihte görmedik mi bu oyunları ?

Gördük .

Ne çabuk Bizans oyunlarını unuttuk . Bunların biri de bir bini de bir . O yüzden akıllı bir şekilde , tek ses hareket etmeliyiz . Rumlar boyundan büyük işlere kalkışıyor . Lakin yanlış yapıyor . Önce KKTC ile arasında olan sorumları çözmesi gerekmektedir . KKTC yi yok sayan zihniyet Rum a birşey kazandırmaz .

Türkiye’nin bugün tavrı ortadadır . KKTC ve türkiye nin kazanımları doğu Akdeniz de olmadan herhangi bir denge veya oyun kurulamaz. Kurulması dahi düşünülemez . Bugün bütün dengeleri bozan bir Türkiye var Z KKTC başbakanı sn Tatar ı da tebrik ederim . Hafter ile beraber hareket eden Rum a cevabını güzel verdi .
Rum tehlikeli sularda yüzüyor.

Arkasında AB nin gücünü aldığını düşünen Rum a lafım şu ki , rüzgar bazen tersine döner . Tek başına da o kasırga da kalırsınız. Kimseye güvenerek adım atmayın . Size komşu olan devletle sorun yaşayıp , günlük maceralara atlamak rum kesimine birşey katmaz . Fransız a üs vermek , İsrailli firmalarla hareket etmek , KKTC de toprak toplatmak boş işler . O yüzden doğrusu komşu ile iyi ilişkiler geliştirip sorunları çözmektir . Çözümsüzlük sorunları çözmez.

General Halife Hafter yanlısı Libya Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih’in Güney Kıbrıs Rum Yönetimi temasları ve Türkiye karşıtı siyasal arayışları Rum a birşey katmaz . Düşmanlık kazandırır .
Düşmanımın düşmanı dostumdur ilkesi ile hareket eden Rum yanlış yoldadır .

Gelelim diğer konuya

KKTC de İsrailli firmaların uzun zamandır alttan alttan arazi satın aldıklarını biliyoruz . Tahmini 20-22 bin dönüm civarında . Bunun bile bilerek yapılmakta olan bir hareket olarak görmeliyiz . İsrail’in Filistin tarihinde açtığı yarayı unutmamalıyız . Bunun da arkasında Rum destekli bir stratejinin olduğu varsayımını da kenara atmayalım . Hiç paralar satılan arazilerin satışı konusunda KKTC hükümetinin acilen bir toplantı yapıp bu konuyu masaya yatırmaları gerekmektedir .

Bu haber 1512 defa okunmuştur

:

:

:

: