Ne planmış be !

Ne imar planıymış az kaldı siyasi hayatı felç etmesine . Sn içişleri bakanının bu plan İçin bu kadar diretmesini hiç anlamış değilim . Her taraftar bu imar planı hakkında değişim sinyalleri gönderilirken , halen bu ısrar niye?

Ne imar planıymış az kaldı siyasi hayatı felç etmesine . Sn içişleri bakanının bu plan İçin bu kadar diretmesini hiç anlamış değilim . Her taraftar bu imar planı hakkında değişim sinyalleri gönderilirken , halen bu ısrar niye?

Hükümeti oluştururken sn Tatar hazirunda bulunan sn Baybars a koltuğu vermedi mi ? Verdi. Bugün gelinen noktada sn Baybars ile sn Tatar ın zıt kutuplarda olması hükümetin içinde çatırtıların olduğunun göstergesi .

Sn Baybars kadri toplumdan gelen seslere kulağını kapatmaması lazımdır . Halkın oyları ile Meclis’te kürsü edinenler bulunduğu koltuklara hizmet için çakışmalar yapması gerekmektedir . Çıkacak imar kanununda bir çok kesim , vatandaş zarara uğrayacak . Tarımsal araziler imara açılacak . Kayıplar büyüyecek . Bu bakımdan yanlış yola girmeden önce bu yanlışı hep beraber doğruya çevirelim . Biz burada sn Baybars a yüklenmiyoruz . Biz halktan duyduklarımızı kendisine köşemizden dilimizin döndüğünce , kırmadan , dökmeden anlatmaya çalışıyoruz .

O zaman şimdi tam vakti .

Hani bir söz vardır , köprüden önce son çıkış !

İşte böyle bir zamandan geçiyoruz .

Haksızlık varsa ortada bu haksızlıkların giderildiği , adaletli , demokratik bir imar planına biz evet deriz . Şeffaf bir şekilde bu konunun tekrardan ele alınması gerekmektedir .

Doğu Akdeniz de bir çok gelişmeler yaşanırken bizim iç politikamızda bir patinaja düşmemiz bizlere zaman kaybıdır . O bakımdan bu işleri ivedilikle halledip , dış politikamızda olan bitenlere yüzümüzü çevirmeliyiz .

Türkiye nin desteğiyle bölgede etkin proaktif politikalar izleyerek haklarımızın gasbına dur demeliyiz . Doğu Akdeniz bölgesinde oluşturulmak istenen enerji koridoruna , Türkiye nin Libya ile anlaşması büyük darbe vurmuştu . Bizlerinde bu gelişmelere katılıp , iç politikamızı meşgul eden imar konusunda konsensus ile karar alıp gözümüzü dünyaya açmamız gerekmektedir . Halkı yok sayan anlayışla , oldu bittiler ile planlar yapmak doğru değildir .

Bu bakımdan hep beraber el ele ülkemizin geleceğinin inşaasında inatlaşmaları bir tarafa bırakarak doğru adımlar atmamız gerekmektedir .

Bu haber 1421 defa okunmuştur

:

:

:

: