6 ay da geçer!

Bakanlar kurulundan sonra İmar planı 6 ay uzadı kısacası emirnamenin ömrünün tamamlanması beklenecek .

Bakanlar kurulundan sonra İmar planı 6 ay uzadı kısacası emirnamenin ömrünün tamamlanması beklenecek .

Bu planın yürürlüğe girmesini isteyenlerin eline ne geçti ?

Toplumda huzursuzluk meydana çıktı.
Güvenliksizlik doğdu.

Kıbrıs Türk mimarlar ve Mühendisler odasının isteklerinden hepsini yerine getirdik diyen içişleri bakanı sn Baybars kadri direk oda Başkanı tarafından söylediklerine onay çıkmadı . Ada tv ye bağlanan oda başkanı bizim dediklerimiz yapılmadı dedi ...

Biz sizleri uyardık. Bu plan huzur getirmez dedik. Sn Baybars a kaç kez köşemizden yazdık ,çizdik ... bu iş fayda getirmez dedik .

Şeffaflık parolası ile sahaya çıkan halkın partisi bu planda sınıfta kaldı . Belediye meclis üyelerinin bile onayını almayan, Mühendisler odasının fikirlerini yok sayan imar planı KKTC Başbakan’ı sn Tatar ın karşı çıkması ile bu duruma geldi .

Süreç cumhurbaşkanlığı Seçimi sonrasına kaldı .

Bu imar planı ölü Doğum olmuştur .

Bu planda üniversite alanları yeterli ölçüde belli değil. Turizm alanları ve tarım alanları talan edilmiş. Kısacası baştan aşağı plansız bir proje. 2. Derece de tarım arazileri dururken 1 . Derece tarım arazileri imara açılacaktı.

Kısa süreliğine tatlı iktidar koltuklarının terketilmemesi uğruna süreç bugün bu noktada . Bir firmaya 15 kat ver diğerine 2 kat . Arkadaş senin arazin patates tarlası olsun anlayışına biz karşısız.

O yüzden plansız bir çalışmaya karşısız. Biz imar planına karşı değiliz. İmar planı yapılsın . Ama hakkaniyetli. Milletin çıkarına yarayacak bir plan yapılsın .

Bugün gelinen nokta gerçekten içler acısı . Ağlanacak halimize Güler olduk!

Ne planmış arkadaş. Hükümeti bile dağıtacak duruma gelmişti. Bakalım Cumhurbaşkanlığı seçimleri de geçer ondan sonra bekleyip göreceğiz .

Bu haber 1645 defa okunmuştur

:

:

:

: