Akıncı’ya huzurlu zaferler diliyoruz!

Cumhurbaşkanı Akıncı ile anavatan Türkiye arasında giderek yükselen gerilim, bu ülkenin geleceğini düşündüren herkesi kaygılandırmalıdır.

Cumhurbaşkanı Akıncı ile anavatan Türkiye arasında giderek yükselen gerilim, bu ülkenin geleceğini düşündüren herkesi kaygılandırmalıdır.
Türkiye Cumhuriyeti’nden bugüne kadar hiçbir KKTC Cumhurbaşkanı’na böyle sert sözlerle eleştiri gelmemişti.
Ne dedi TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu?
“Ben böylesine dürüst olmayan bir siyasetçiyle hiçbir yerde çalışmadım. Şimdi Sayın Akıncı Türkiye'yi malzeme yapmaya başladı.”
Ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de aynı tondaki açıklamalara devam etti.
“Akıncı'nın saldırganlık içine girmesi, rencide edici cümleler kurması başka cevapları da gerektirecektir.'
Akıncı’nın Sözcüsü Barış Burcu dün verdiği cevapta Cumhurbaşkanı’nın 15 Temmuz’daki duruşundan söz etti.
Doğrusu anlayamadık. Hain darbe girişimine karşı Türkiye’de meşru hükümetin yanında yer aldı diye aferin beklemek, Sayın Akıncı’nın sözünü ettiği demokratlığın neresine sığıyor?
Hem Türkiye’den yapılan açıklamalara baktığımızda, hem de “söylediklerimin arkasındayım” diyen Cumhurbaşkanı Akıncı’ya baktığımızda bu tartışmanın giderek yükseleceğini görüyoruz.
Sayın Akıncı, belki bu tartışmalardan hedeflediği oy artışını da sağlayacak.
Ancak her şey bittiğinde, yani seçim geçince o koltuğa sahip olsanız bile yarattığınız tahribat, geri dönülmez yaralar açacaktır.
Bu sözlerin ardından Sayın Akıncı yeniden Cumhurbaşkanı seçilirse Türkiye Cumhuriyeti ile nasıl ilişki sağlayacak? Küsecek mi?
Ya da şöyle soralım. Seçimden sonra yapılacağı ileri sürülen beşli konferansa gidildiğinde Sayın Çavuşoğlu ile ya da Türkiyeli yetkililer ile nasıl yüz yüze gelinecek?
Sayın Akıncı, o masada Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile değil de Rum lider Anastasiadis ile mi yan yana oturacak?
Olacak iş değil. Nerden baksan zarar gören yine Kıbrıs Türk toplumu olacak.
İki ülkeye de zarar verecek korkunç bir seçim siyaseti…
Kazanmak için her şey mubah mıdır?
Kıbrıs Türk toplumu için can veren, kan veren Anadolu insanını rencide eden bu tür bir siyaset söylemi, tarifsiz yaralar açar.
Bu tür bir siyaset tarzı, her şeyden önce şehitliklerimizde mücahitlerimizle koyun koyuna yatan Mehmetçiklerin anısına büyük saygısızlık değil midir?
Bazı zaferler vardır. Tüm etik değerleri çiğneyerek, bu milletin tüm maneviyatını ayaklar altına alırsanız, sonunda kazansanız bile o zaferi huzurla kutlayamazsınız .
Biz de Sayın Akıncı’yı eğer sonuçta kazanacak olsa bile huzurlu bir zafer yaşamasını diliyoruz. Ama bu tür söylemlerin o huzuru getirmesine de imkan yoktur. Bizden söylemesi…

Bu haber 3230 defa okunmuştur

:

:

:

: