“500 YATAK KAPASİTELİ HASTANE YAPILACAK”

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, başkent Lefkoşa’ya Türkiye tarafından 500 yatak kapasiteli bir hastane yapılacağını açıkladı.
Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, başkent Lefkoşa’ya Türkiye tarafından 500 yatak kapasiteli bir hastane yapılacağını açıkladı.

Koca, hastanenin çevre yoluna yakın ve 270 dönümlük bir arazide inşa edilmesini hedeflediklerini söyleyerek, söz konusu hastaneyi, KKTC’de özellikle hastanın bir başka yere sevk edilmediği, bütün disiplinleri, branş çeşitliliği, insan kaynağı ve teknik altyapısıyla yeterli ve yetkin en üst noktada hizmet veren bir sağlık üssü
olarak planladıklarını vurguladı.

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başbakan Ersin Tatar, TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanı Ali Pilli ve Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.
Ziyarette, bazı bakanlar, hastane yetkilileri, sağlık çalışanları da hazır bulundu.
Heyet öncelikle hastaneyi gezerek, hastaları ziyaret etti ve hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Ardından TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başbakan Ersin Tatar, TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Sağlık Bakanı Ali Pilli basına açıklamalarda bulundu.

OKTAY

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Lefkoşa Devlet Hastanesi ziyareti sonrasında basına yaptığı açıklamada, bugün TC’den geniş ve güçlü bir heyetle KKTC’ye geldiklerini söyledi.

Oktay, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla KKTC’ye olabildiğince sık gelerek, hem Kıbrıs Türkü’nün dertleriyle hemhal olmak, hem de hemen hemen bütün konularla ilgili hükümet başta olmak üzere, yetkililerle istişare edip birlikte çözüm arayışında bulunmaya ve bunları uygulamaya geçirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Son zamanlarda KKTC’deki sağlık sorunlarıyla ilgili çok yoğun şekilde kendilerine gelen bilgiler olduğunu dile getiren Oktay, Lefkoşa başta olmak üzere sağlık alanında çok ciddi yatırıma ihtiyacı olduğunu vurguladı.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimatlarıyla, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve beraberlerinde heyetle bu konuda ciddi bir değerlendirme yaptıklarını, ardından da BaşbakanErsin Tatar, Sağlık Bakanı Ali Pilli ve hükümetle birlikte değerlendirmeler yaptıklarını söyledi.

Hem hastaneyi ziyaret etmek, hem de sağlık sorunları ve mevcut durumu yerinde görmek, değerlendirmek istediklerini ifade eden Oktay, bu konuda bir müjdeleri olduğunu, bu müjdeyi de TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vereceğini belitti.
Bu haber 137 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER