Yeni ittifaklar doğacak

Dünyada yaşanan birçok savaşın temelinde yatan sebep aslında paradır. Bunu da bazıları silah satışı üzerinden yaparken bazı güçler de bankacılık sistemi üzerinden sağlamaktadırlar .

Dünyada yaşanan birçok savaşın temelinde yatan sebep aslında paradır. Bunu da bazıları silah satışı üzerinden yaparken bazı güçler de bankacılık sistemi üzerinden sağlamaktadırlar .

Günümüzde coğrafyamızda yaşanan güç mücadelesi aslında bugün Akdeniz de kurulmak istenen yeni düzenden dolayıdır . Nitekim bu düzen kurulurken Amerika ve İngiltere bölge ülkeleri ile ciddi ittifaklara girmiş durumdalar . İngiltere ve ABD dünya da güç mücadelesinin kutuplarını oluşturmaktadır .

Suudi Arabistan ve BAE VELİAHT PRENSELERİ her seferinde Türkiye aleyhinde hareket etmesine sebeb olan güç Aslında ABD dir. Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak isteyen İngiltere ise yeni bir ittifak modeli için Türkiye yanaşmaya çalışmaktadır .

Suudi Arabistan , BAE ve Mısır a baktığımızda Türkiye karşıtlığı Aslında tam olarak Türkiye nin Suriye nin kuzeyine operasyon yaptığı tarihlere denk gelmektedir . Sebebi basittir . Akdeniz de kurulmak istenen yeni güç müdalesine bende buradayım diyen Türkiye olmasından dolayı ABD nin çıkarları etkilenmiştir .

Aslında Türkiye ye karşı rahip branson davası, s400 yaptırımları, CAATSA yaptırımları hepsi tam olarak bu döneme gelmektedir .

Dikkat edelim kronolojik olarak hepsi birbirini izlemektedir . Türkiye nin belini terörle bükemeyeler bugün oyunun yönini ekonomi üzerine çekmiştir. Dün Türkiye de terör üzerinden muhalefet yapanlar bugün Türkiye karşıtlığını ekonomi üzerinden yapmaktadır .

15 Temmuz , 17/25 Aralık, gezi parkı , Ergenekon , yakamoz, e darbe vs vs bunlar Türkiye nin içerisinden geçtiği durumlar hepsi Türkiye nin coğrafya da varolmak İstemi’sinden dolayıdır .

İşte bugün idlib üzerinden Akdeniz de yeni bir plan kurgulanmak istenmektedir .

İşte bu kurgunun olduğu dönemde Türkiye ve İngiltere arasında bir işbirliği gelişebilir .

Dünya da paranın kalbi Londra dır. Onun da merkezi Rothschild ailesinin Sahibi olduğu city of london dır.

İşte bu beyin bugün Türkiye ile hareket etmeyi doğru bulmaktadır .
3 yıl önce bir finans merkezi bu bünyede kurulmuş . Üyelerinin de çoğu Türklerden oluşmaktadır .

City of london a bir bakalım araştıralım içersinde 10 binden fazla finans kuruluşunu barındırmaktadır . Günde 2 trilyon dolarlık işlem olmaktadır . İngiltere islam ülkelerine Türkiye üzerinden yürümek istemektedir . İslami ülkelere açılırken beraber hem Akdeniz de hem de Ortadoğu da Türkiye ile beraber hareket edecektir .
Zaten brexit sonrası İngiltere nin yeni hedefi bu coğrafya .

Türkiye de olmadan bu coğrafya da hareket etmek imkansız !

Zaten city of london da işbirliği istemektedir .

Şimdi bazılarını diyecek ki Türkiye ile çatışma halinde olan bae, Mısır , suudi Arabistan ne olacak ?

Hepsi ABD güdümünde . O yüzden bugün ki de facto durum söz konusu . Lakin İngiltere ile Türkiye ittifakı doğarsa bu ülkelerde söylemlerinde daha da ılımlı politika izleyecektirler . Dikkat edin Türkiye den direk bu ülkeleri hedef alan hangi açıklama duydunuz ?

Lider üzerinden direk bu ülkeleri hedef alan açıklama şuan için yoktur .

Bugün Türkiye de ki siyasilere bakın . Herkes bir güce yakındır . İngiltere büyük bir akılla hareket etmektedir .

Çin’de yaşanan durum ise bu iki güç arasında dengeleri değiştirebilir .

İdlib olayı da Akdeniz’in geleceğini tayin edecektir .
Büyük bir dönemeçten geçiyoruz .
Herkes Türkiye ile yoluna devam etmek zorunda. Türkiye buradan kazançlı çıkan ülke olacaktır . Herkesin anlaması gereken budur.

Bu haber 1221 defa okunmuştur

:

:

:

: