'Şiir Şarkı Tadında'

Bir Şarkı Bir Şiir yazılsa Gökyüzü' ne, Gökten Şarkılar Şiirler yağsa yüreklere Gönüllere aksa yıldız yıldız koksa, Dünya 'mız kötülüklerden hastalıklardan arınsa.

Bir Şarkı Bir Şiir yazılsa Gökyüzü' ne,
Gökten Şarkılar Şiirler yağsa yüreklere Gönüllere aksa yıldız yıldız koksa, Dünya 'mız kötülüklerden hastalıklardan arınsa. O hevesleri kırılan insanlar düzelse, zamansız göçüp giden insanlar geri gelebilse. Bu mübarek günde ramazan ayı yaklaşırken yapılacak olan güzel Dualar sadece Şiir Şarkı tadında olsa. Düşünüyorum da Dünya insanı, nasıl bu hale geldi, ne çok dallar kırıldı, günden güne eriyip yok olan insanlık. Nasıl bir kaos? yaşıyoruz. Değirmen taşı misline döndük. Buğday tanelerini kırar, parçalar ve yumuşatır. Tıpkı zamanın insana yaptığı gibi. Oysa insan olmak çoğalabilmektir, başkaları ile insansın. Birinin canı yanarken seninde canın yanıyorsa...
Bir sabah uyandığımızda
Kapı çalsa.
Güneşin sözü var, Hiç bir insanın üzülmeğeceği güzelliklerle doğacak dese...
Ve ben öyle çok inanıyorum ki.
Gün gelecek, Güneş şiirler, şarkılar tadında doğacak. yaraladığınız yerlerden yaralandığınızı göreceğiz. Çünkü biliyorum, açılmasına sebebiyet verilen, her yaranın hesabı bir bir sorulacak yüreklerinde kötülük taşıyanlar. O gün geldiğinde, siz o hesabı verir misiniz bilmiyorum ama Dünya'mızın yaraları çoktan geçmiş olacak.
Sizi Seviyorum.

 


Bu haber 12845 defa okunmuştur

:

:

:

: