Kurttan dost ayıdan post olmaz

Sn Akıncı ne yapmaya çalışıyor ? bilmiyorum. Geçtiğimiz günlerde Rumlardan dostlarımız diye bahsettiğinde kaç yorumcu ya da yazar eleştirdi merak ediyorum.
Sn Akıncı ne yapmaya çalışıyor ? bilmiyorum. Geçtiğimiz günlerde Rumlardan dostlarımız diye bahsettiğinde kaç yorumcu ya da yazar eleştirdi merak ediyorum.
Bende dostum demesinden sonra tarihten örnekler vererek eleştirdim.
Lokmacı barikatında yaşanan olaylardan sonra sn akıncı nın halen zeytin dalı peşinde olması düşündürücü..

Sn akıncı şunu anlamış değil .. Rumlardan ne dost ne de komşu olur. Tarihsel anlamda bir süzgeçten geçmişe baksın durumu iyi anlayacaktır.

Anastasiadis in birkaç gün önce aldığı karar gerçekten biz yunanistanın yanındayız. Geçmişte olduğu gibi anavatan ile beraberiz demeye getirdi sözlerini.
Ne idi o sözleri bir hatırlayalım…

Yunanistan başbakanı miçotakis ile telefonda görüştük. Kıbrıs ın aynı zamanda avrupa nın da sınırı olan yunanistan sınırlarını korunması için güvenlik birimlerine kuvvet göndermeye hazır olduğu bilgisini verdim. Önerim kabul edildi’’ dedi.
Bu söylenenler acaba sn akıncıyı uskusundan uyandırdı mı?

Türkiye ye olan küskünlüğü ya da kırgınlığı gitti mi ? bilinmez lakin gün birlik
günüdür.

Rum askerini meriç in diğer kıyısına ya da edirne sınırına gelmesi mesele değil. Mesele verilmek istenen mesaj. Rum askeri gelse ne olur gelmese ne olur..Zaten avrupa güvenliğini sağlamaktan bahseden topluma en güzel mesajı biz MAVİ VATANDA verdik.

Buyursunlar türkiye nin sondaj gemileri orada. Kendileri önce orada nasıl geri adım atmışlar onu düşünsünler. Türkiye 3 günde suriye sad rejimine karşı yaptığı operasyonlarda rejim güçlerine büyük kayıplar verdirdi. Bizim boş laflara karnımız tok. Lakin kktc cumhurbaşkanı sn akıncı nın da rumlarla barış olma ihtimali fikrini bir kenara bırakması gerekmektedir. Rum tarafında açılan pankartları ya da yapılanları ne çabuk unuttuk ..

Siz unutsanız biz unutmayız , unutturmayız. Gün anavatan ile birlik günüdür. Bırakalım şimdi başka fikirleri düşünceleri. Oyun büyük . Bu oyunda tarafı kuvvetli saffı sık olan kazanacak! Ama oyundan bir haber eski soğuk savaş dünyasında ki fikirlerle bugün siyaset şekillenmiyor.

Rumlar bir hamle yaptı. Bugün de BM askerlerinin yeşil hattan öte ki tarafa gelip kktc sınırlarına kadar gelmesi ile kktc polisi arasında sıcak anlar yaşandı. Bunlar önemli dönemeçler.Tarih hataları kabul etmez. Olanı yazar. O yüzden tarihte bir yer edinmek istiyorsanız doğru adımları doğru zamanda doğru tarafa atmalıyız.

Bu haber 1339 defa okunmuştur

:

:

:

: