'KoronaVirus'

Yaşam ne kadar kötü gözükürse gözüksün, her zaman yapabileceğimiz bir şeyler vardır. Umutsuzluk yok dua vardır, acele etmek yok, sabretmek vardır.

Yaşam ne kadar kötü gözükürse gözüksün, her zaman yapabileceğimiz bir şeyler vardır. Umutsuzluk yok dua vardır, acele etmek yok, sabretmek vardır. İmkânsız diye birşey yoktur. Dünya' mızı yakıp kavuran bu virüsun elbet çaresi bulunacaktır. Yeterki felaket tellalı olmayalım, olaylara mantıklı ve olumlu gözle bakalım. Mutlaka başarabileceğimiz bir şeyler vardır. Yaşamın olduğu yerde, umut da vardır. Biz elleri kalem tutan, televizyonlarda program yapan meslektaşlarımız ve sanatla içiçe olan bizler, önce insanların mutluluklarını ve huzurlu olmalarını düşünerek adım atalım. Evlerimiz en güvenilir yer diyorlarsa öyledir. Sağlıkçıların omuzlarında olan yükü unutmayalım ve dualarımızı esirgemeyelim...
Yüzümü bulutlara kaldırıp
Dua eder gibi mırıldanıyorum Gökyüzü masmavi İçime dolduruyorum.
Kuşlarla, otlarla konuşuyorum
Evimle dertleşiyorum.
Meltem Meltem
Es Rüzgarını,
Dünya insanına
İlkbaharı yaşat.
Güneş'le ısıt.
Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstüne yağar.
Ama unutma ki, rengârenk gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar.
Mevlana..

Elbette yaşananlar çok, çok büyük acılar ama sabırlı olmak zorundayız. Dünya insanı bir ateş çemberinin içinde dans ediyor çaresizce, Kolay değil.
Devletimizin aldığı kararlar inanıyorumki, yerinde kararlardır.
Sağlık alanındaki araştırmacılar Dünyayı çalkalayan, yakıp kavuran koronavirüse karşı, aşı çalışmalarının yanı sıra sıtma, hepatit gibi başka hastalıkların tedavisinde etkili olan ilaç ya da maddeleri de test ediyor. Alman hükümeti ise, sıtma tedavisinde kullanılan Chloroquine ilacını büyük miktarda depolama kararı aldı. Büyük bir sabırla bekliyoruz.
Sizi Seviyorum...
Bu haber 14458 defa okunmuştur

:

:

:

: