DÜNYADA ÖLEN SAYISI 13 BİNİ AŞTI

Corona virüste can kaybı devam ederken Dünya Sağlık Örgütü'nden aşı açıklaması geldi.
Corona virüste can kaybı devam ederken Dünya Sağlık Örgütü'nden aşı açıklaması geldi. DSÖ'nün üst düzey ismi Mike Ryan, aşının en az bir yıla kadar bulunacağını söyledi. Yunanistan'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu arada ABD, İran ve İspanya'da hayatını kaybedenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. ABD'de hayatını kaybedenlerin sayısı 340'a ulaştı. İran'da vaka sayısı 21 bini geçerken, 129 kişi artarak, bin 685 kişi hayatını kaybetti. İspanya'da da 394 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı ise 1720'ye ulaştı. Hollanda ve Fransa'da ise 5 Türk'ün virüsten hayatını kaybettiği belirtildi. Dünya genelinde ölü sayısı ise 13 bini aştı.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona virüs (Covid-19) bulaşan kişi sayısı dünya genelinde 300 bine yaklaşırken, virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 13 bini geçti.

Verilere göre, yeni tip koronavirüs yüzünden 'en fazla can kaybı olan ülke' 4 bin 825 kişinin hayatını kaybettiği İtalya oldu.
İtalya'nın ardından 'ikinci en fazla ölüm', Kovid-19 salgınının ortaya çıktığı ve toplam 3 bin 261 kişinin yaşamını yitirdiği Çin ana karasında görüldü.
Salgında 'en fazla ölümün kayda geçtiği üçüncü ülke' İran'da ise 1556 kişi hayatını kaybetti.
Yunanistan'da corona virüs salgını nedeniyle bugün sabah 06.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Yunanistan'da 624 vaka görülürken, 15 kişi hayatını kaybetti.
ABD'DE 340 KİŞİ ÖLDÜ
ABD'de bilanço her geçen gün ağırlaşmaya devam ediyor. Ülkedeki virüs rakamlarını takip eden Johns Hopkins Üniversitesinin paylaştığı son verilere göre vaka sayısı 26 bin 747'ye, ölü sayısı 340'a ulaştı.

ABD Covid-19 vaka sayısı bakımından Çin, İtalya ve İspanya'nın ardından 4. sırada yer alıyor.
EN ÇOK VAKA NEW YORK'TA
Eyalet bazında bakıldığında en çok vakanın New York eyaletinde olduğu göze çarpıyor. Vaka sayısı 12 bin 315 olan New York'u 1793 vaka ile Washington, 1470 vaka ile California eyaletleri takip ediyor.

En çok ölümün ise 94 kişi ile Washington'da olduğu, bu eyaleti 76 ölümle New York'un, 27 ölümle California'nın takip ettiği görülüyor.
DSÖ'DEN AŞI AÇIKLAMASI
Dünya Sağlık Örgütü'nden aşı çalışmalarıyla ilgili açıklama geldi. BBC'ye konuşan Dünya Sağlık Örgütü Acil Durumlar Programı Genel Müdürü Mike Ryan, aşının en az bir yıla kadar bulunacağını söyledi. Ryan, virüsün orta yaşlılara da ciddi zarar verdiği uyarısı yaptı.
DSÖ'DEN AŞI AÇIKLAMASI
Dünya Sağlık Örgütü'nden aşı çalışmalarıyla ilgili açıklama geldi. BBC'ye konuşan Dünya Sağlık Örgütü Acil Durumlar Programı Genel Müdürü Mike Ryan, aşının en az bir yıla kadar bulunacağını söyledi. Ryan, virüsün orta yaşlılara da ciddi zarar verdiği uyarısı yaptı.
AVRUPA'DA 5 TÜRK HAYATINI KAYBETTİ
Avrupa'da 5 Türk corona virüsten hayatını kaybetti.

Yaşamını yitiren 5 Türk'ün, üçünün Hollanda'da, ikisinin ise Fransa'da olduğu belirtildi.

Fransa'daki iki vaka ile birlikte ölü sayısı 4'e yükseldi.
İRAN'DA BİLANÇO ARTIYOR
Aktarılan rakamlara göre ise, son 24 saatte İran'da virüs kaynaklı 129 kişi hayatını kaybetti.

Vaka sayısı ise 21 bin 630 olarak belirtildi.
Fransa'da yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 112 kişi artarak 562'ye yükseldi.
Bu haber 303 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER