Covit 19 korona virüsünü KKTC halkı çok ciddiye almıyor mu?

Dünya’ya baş belası olan bu korona virüsü ile KKTC tanıştığı günden itibarendir, hükümet bir dizi önlemler alıyor halkımızın da bu önlem ve yasaklara uymasını herkes bekliyor. Ancak görüyoruz ki yeterince uyulmuyor, hükümet “evinde kal” dedikçe Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bile kuralları çiğneyip evi dışına çıkıyor.

Dünya’ya baş belası olan bu korona virüsü ile KKTC tanıştığı günden itibarendir, hükümet bir dizi önlemler alıyor halkımızın da bu önlem ve yasaklara uymasını herkes bekliyor. Ancak görüyoruz ki yeterince uyulmuyor, hükümet “evinde kal” dedikçe Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bile kuralları çiğneyip evi dışına çıkıyor. Başbakan Ersin Tatar, Türkiye’den destek alarak özellikle İngiltere
de bulunan öğrencileri,tabi ki gelmek isteyenleri ülkeye ailelerine getirdiler.

14 günlük garantina sürecine uyulmak zorunluluğu var kalacakları otel ve yurtlar tam temiz değilmiş, itiraz etmiyorum olabilir.
Bunun sorumlusu başbakan mı? Kaldı ki çocuklar ailelerine getirildi, bir gece otobüs de bile bekletilseler Dünya mı yanacaktı, bunları
yazarken tehlikenin büyüğünü de göz ardı etmiyorum.

Ya başbakan Rum başkan Anastasiadis gibi yapsa herkes olduğu yerde kalsın dese kıyamet kopacaktı. Rum tarafı hesaplarına 700 euro yatırıp öğrencilerini Kıbrıs'a getirmedi. Bu bizde yapılmış olsaydı herhalde SN TATAR’IN hali nice olurdu.

Sabahın erkenin de 6.30 da KKTC CB Akıncı öğrencilerin kaldığı otel veya yurda gidiyor, sabahın altısı, ve orada şovdan gayri bir şey olmuyor, orada bulunmakla görevli mi? Yazık siyaset yedi bitirdi bizi, oraya gitmekle şahsı yasağı ihlal ediyor farkında değil çünkü kendisi temizlikçi değil. Sn cumhurbaşkanı lütfen kendinizi biraz frenleyin!!!!!!!!!!!!!!

Ailelerden birileri başbakan TATAR’A küfürler sallıyor, iyi olmuş da o şahsa hakaretten polis dava okudu. Artık bu iş
çığırından çıktı, müdürün kızı Türkiye’ garantina otobüsünden alınıyor ve polis aracına bindiriliyor.

Olay ortaya çıkınca polisler hakkında Türkiye de soruşturma başlatılıyor. Akıncı’nın yaptıkları ile sanki ülkede iki başlılık var ve işini yapamayan bir hükümet, çok yanlış bu şekilde hareket etmek, her bir makam görev ve yetkilerini doğru kullanmalı.

Bu virüsün artık biyolojik bir savaş olduğunu bir çok kesim kabul etmeye başladı. ABD nin bu aşıyı bulduğunu ancak halklar arasında paniğin daha da yükselmesini bekliyorlar ki, piyasaya çıktığı an ABD kasasına triyonlarca doları koyabilsin.

Ulus ülkeleri çokciddi ekonomik krizler bekliyor, devletler batarken yeni Dünya düzenine doğru gidiyor olacağız.

Kapalı bir ekonomiolan KKTC’yi çok ciddi sıkıntılar bekliyor bunu görmek için kahin olmaya da gerek yoktur işbirliği, el birliği
yapmamız gerekirken ertelenen cumhurbaşkanlığı seçimleri için pay çıkartanlar var.

Yahu halkımızın derdi CB lığı seçimleri değildir ki, ekmek ve yarının nasıl olacağı derdi var hepimizde.

Seçim mi dediniz bu günde her ki seçim hesabı yaparak hareket ediyorsa yerin dibine batsın, seçimleriniz size kalsın.
Bu haber 7024 defa okunmuştur

:

:

:

: